Show Jana Krause: hrůza být sám se sebou, přání oslavencům a hon na švába

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Michal Hrůza, producentka Olga Menzelová a chovatelka ježků Eva Němčanská. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 14. března ve 21.35 na Primě.

Jako první host v Show Jana Krause vystoupí zpěvák a skladatel Michal Hrůza, který má za sebou nehodu, při níž utrpěl vážný úraz mozku. „Okolnosti svého úrazu si nepamatuju,“ říká Michal, který se ne vlastní vinou stal obětí incidentu ve Stodolní ulici v Ostravě v roce 2014 a po těžkém úraze byl udržován v umělém spánku a následně prodělal velice dlouhou rekonvalescenci. „Texty ke svým písničkám musím neustále osvěžovat,“ komentuje své přetrvávající výpadky paměti. „Ale je zajímavé, že u těch starejch písní, to znamená 10 a více let, se mi ten text v hlavě objevuje dříve než ty aktuální texty.

My jsme to ale vyřešili velice chytře, a to tak, že jsme si pořídili takzvanou čtečku. Na koncertě to vypadá jako monitor, což je taková ta bedýnka, kterou mají muzikanti před sebou, aby se slyšeli, když je tam hluk, a já v tom nemám reprobednu, ale mám tam monitor a mám to přesně v zákrytu kytary, takže to vypadá, že koukám, jak hraju akordy. Ale zároveň se třeba občas mrknu, když vidím krásnou slečnu a zapomenu kvůli tomu text.“

V těchto dnech absolvuje koncertní turné s výmluvným názvem Sám se sebou, jímž navazuje na stejnojmenné album, které natáčel se svou kapelou v Norsku. Láska k severským zemím ho prý provází již od mládí, kdy se jako mladý zaměstnanec drah – výhybkář – dostal do norského města Narviku, kam vede nejsevernější evropská železnice. „Fascinuje mě to tam,“ konstatuje. „Tentokráte jsme se tam vydali kvůli obrázkům, protože na albu je píseň Polárka a my jsme chtěli natočit polární zář.“ Naopak do Stodolní ulice v Ostravě už pro jistotu nechodí, ovšem na město jako takové rozhodně nezanevřel. „Mám tam spoustu kamarádů a žije tam spousta dobrejch a slušnejch lidí, díky nimž jsem mezi vámi,“ uzavírá s úsměvem.

Se šarmem sobě vlastním usedne na červenou pohovku jako druhý host pořadu producentka Olga Menzelová, manželka světově proslulého režiséra Jiřího Menzela, který se nyní zotavuje po prodělané závažné nemoci způsobené meningokokovou infekcí. I on byl po operaci hlavy nějakou dobu udržován v umělém spánku. „Mně se sem nechtělo, já jsem tady spíš místo něj,“ přiznává, nicméně dodává, že se jejímu muži vede již podstatně lépe. Nemalý podíl na tom má bezpochyby i to, že se paní Olga odjakživa zasazovala o jeho správnou životosprávu. „Jirka cvičil, a když se člověk dostane do složité situace a zároveň je v nějakém fyzicky přijatelném stavu, má pak z čeho čerpat, což mu určitě velice pomohlo.“ To, že přežil, přesto považuje za malý zázrak

Důvodem k radosti je ovšem i to, že koncem února oslavil osmdesáté narozeniny, navíc získal prestižní cenu z německého filmového festivalu Berlinale a za zmínku stojí i fakt, že do kin právě přichází nový český film s názvem Tlumočník, v němž Jiří Menzel ztvárnil jednu z hlavních rolí. A právě k nedávným narozeninám se rozhodne Jan Kraus panu režisérovi popřát v přímém přenosu spolu s Michalem Hrůzou, zatímco Olga Menzelová se ujme blahopřání moderátorovu bratrovi, spisovateli Ivanu Krausovi, který rovněž nedávno oslavil narozeniny.

Přijde i chovatelka ježků!

Třetí místo čeká na Evu Němčanskou, profesionálních chovatelek ježků, která s sebou do pořadu přinese na ukázku africké ježky a také příklad jejich jídelníčku – švába argentinského, moučné červy, larvy potemníka aj. „Naši ježci jsou chránění, takže si ho doma můžete nechat jen v případě, že najdete mládě, které by samo nepřežilo zimu, ale na jaře je potřeba ho zase vypustit do volné přírody,“ vysvětluje paní Němčanská, která má doma celkem 37 ježků, proč nechová tuzemské ježky. „Tito ježci, které mám zde s sebou, jsou přivezení z Afriky, kde žijou zhruba v oblasti Senegalu či Súdánu,“ dodává s tím, že se k nim dostala zcela náhodou přes kolegyni, která je našla na internetu.

Cena za jednoho takového exotického ježka se prý pohybuje kolem 150 liber. Přestože Janu Krausovi připadá africký zástupce ježků úplně stejný jako ten, kterého známe z české přírody, chovatelka mu to vyvrací: „Afričtí ježci jsou podstatně menší než naši,“ demonstruje na jednom ze svých svěřenců, „tohle je dospělý jedinec a má asi 400 g.“ Nechá se ježek od Jana Krause nakrmit? A jak dopadne hon na švába, který během krmení uteče? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Bavte se premiérově se Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.