Seriály a filmy

20. dubna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: kuchtící herec, oscarový režisér a zubařka s tenisovou raketou

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jakub Prachař, režisér Gene Deitch a zubařka Jana Navrátilová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Herec, hudebník, moderátor a hvězda úspěšného seriálu Ohnivý kuře Jakub Prachař je dnešním prvním hostem pořadu. Jan Kraus si na něj připravil celou řadu novinových titulků, které mu předčítá a na základě kterých se snaží zjistit, jak se jeho hostovi od poslední návštěvy v jeho pořadu vlastně vedlo. Většina titulků se točí kolem jeho ženy Agáty, a ty bývají většinou dost přibarvené. Jak je to ale třeba s tvrzením, že kvůli své roli v seriálu Ohnivý kuře dokonce absolvoval kuchařský kurz? „To je pravda,“ potvrzuje Jakub, „naučil jsem se například to, jak udělat kuřecí prso, aby nebylo vyschlý. Taky bych doporučoval naučit se vykostit kuře. To je hodně ekonomický. Ze skeletu uděláte vývar, zůstanou vám stehenní řízky, které jsou prorostlejší, ale dá se to. A pozor, důležitá je kůže!

Dalším hostem je oscarový režisér animovaných filmů Gene Deitch, původem Američan, který však většinu svého života prožil v Československu a pracoval v barrandovském ateliéru Bratři v triku. „Hlavním důvodem toho, že jsem zde zůstal tak neuvěřitelně dlouho a i za komunistů, je moje žena Zdeňka Deitchová, která pracovala 65 let v ateliéru Bratři v triku,“ ukazuje láskyplně do publika na svou manželku pan Deitch a zároveň velice lituje toho, že ateliér s takovým renomé a skvělými výsledky již neexistuje. „Já mám za sebou už dva životy. V té první polovině jsem si myslel, že už mám všechno za sebou – měl jsem úspěch, měl jsem všechno, co jsem chtěl, v Americe jsem byl uměleckým šéfem studia… Lidé nechápou, proč jsem to všechno pustil a šel sem,“ bilancuje režisér, který přišel do Prahy v roce 1960, kdy mu bylo již přes třicet let a v Americe měl krom dobře rozjeté kariéry také manželku a tři děti. Kuriózní je navíc skutečnost, že to byla jeho vůbec první cesta do Evropy, a ta tedy nevedla ani do Londýna, ani do Paříže či Benátek, ale právě do Prahy. „Tedy do středověku,“ dodává ironicky Gene Deitch.

Své zkušenosti s životem v zahraničí a spoustu velice zajímavých historek má i třetí host dnešního večera – zubařka Jana Navrátilová, mladší sestra nejlepší tenistky světa všech dob, Martiny Navrátilové. V Německu vystudovala stomatologii, ve Stockholmu později založila a vedla zubařskou kliniku, nyní má svou ordinaci v Praze. „Když Martina v roce 1975 zůstala v Americe, to jí bylo osmnáct, dařilo se jí velice špatně, volala domů, plakala, stýskalo se jí. A tak se rodiče rozhodli, že se vystěhujeme. Táta si zažádal o vystěhování a po čtyřech a půl letech to skutečně dostali, ale za rok jsme se zase vrátili,“ vypráví Jana, která se po návratu do Prahy dostala na medicínu, ovšem v průběhu studia jí bylo velmi důrazně řečeno, že kvůli své sestře nedostuduje, a tak se rozhodla utéct do Německa, kde si přivydělávala jako trenérka tenisu a kde si také vybojovala svůj sen o diplomu doktorky medicíny.

Jaká doporučení dá paní doktorka Janu Krausovi ohledně péče o chrup?

To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v Show Jana Krause na Primě.

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.