Seriály a filmy

24. května 2017 06:50

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: lékař srdcař, zpívající dohazovač a všestranná herečka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí profesor Jan Pirk, zpěvák Tomáš Klus a herečka Anna Schmidtmajerová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 24. května ve 21.35 na Primě.

První rozhovor v dnešní talkshow povede Jan Kraus s věhlasným kardiochirurgem, profesorem Janem Pirkem, kterého se hned v úvodu zeptá na věc, jež ho prý již řadu let zajímá, a sice zda nikdy uprostřed své náročné práce necítí únavu. „Jeden můj kolega to vyjádřil velice hezky, když řekl – copak vás unavuje něco, co vás baví?“ opáčí na to lékař a pokračuje: „I když operujete celou noc a jdete spát třeba ve tři ráno a prospíte se dvě a půl hodiny, tak dopoledne fungujete ještě úplně normálně. Teprve když se naobědvám v naší závodní kuchyni, kde výborně vaří, padne na mě ospalost.“ Operacím se věnuje více než čtyřicet let, od roku 1974 asistoval při operacích a od roku 1983 vede operace sám. Než může člověk začít operovat srdce sám, vyžaduje to podle jeho slov dlouhou průpravu, neboť při operacích srdce jde vždy o závažný výkon a vždy jde také o život.

Na svou první transplantaci vzpomíná takto: „Když jsem dělal jako operatér první transplantaci srdce, to si pamatuju velice dobře, protože jsem předtím odoperoval stovky a stovky srdcí, které vždycky normálně byly v hrudníku, ale teď jsem najednou vyndal to nemocné srdce a on tam zbyl takový kráter, do něhož jsem musel dát nové srdce, které muselo začít fungovat. Ten okamžik, kdy tam nebylo nic, mi velice utkvěl.“

Dalším hostem bude oblíbený český písničkář, textař, skladatel i herec Tomáš Klus, který prý se srdcem naštěstí problémy nikdy neměl a příjemně se unavit, jak doporučuje profesor Pirk, prý také umí. Jak se zdá, umí ale také domlouvat sňatky, neboť se hned zkraje začne zajímat o pana Odvárku. „Je pan Odvárka ženatý? Sestra mojí ženy by se totiž strašně chtěla jmenovat Odvárková. A jediný, co chce, abyste ji bral sem a vždycky tady byla s vámi,“ spřádá plány Tomáš a pak dodává: „Je strašně skromná. Oni to mají v rodině. A dobře roděj.“

A o tom on něco ví, neboť nyní čeká se svou ženou třetího potomka. „Holčičce jsou čtyři roky, chlapečkovi je rok a teď se tedy koncem srpna narodí třetí, kterému bude nula,“ vyjmenovává umělec, který má za každé své dítě na atypickém snubním prstenu jednu černou perlu a jeho žena jednu bílou. „Josefína měla období, kdy poslouchala tátu, ale teď už ne, teď má zahraniční hvězdy, a už je taky pryč doba, kdy já jsem byl ten jedinej muž na světě. Ale za to může školka! Jen co přišla do školky, hned má dva kluky a to je konec.“

Posledním dnešním hostem je herečka a artistka Anna Schmidtmajerová, jež je navíc držitelkou ocenění za herecký výkon v reklamě, kterou se hluboce zapsala do širšího diváckého povědomí. „Když jsem chodila na DAMU, potkala jsem se s Rosťou Novákem, který hrál s mojí mámou, a když jsme se více spřátelili, začali jsme přemýšlet, co za divadlo nás zajímá, a oba jsme se shodli, že bychom si chtěli sáhnout na nový cirkus.

A já jsem se posléze začala ty věci učit a ono se to nějak stalo.“ Od té doby již uplynulo osm let a o tom, že akrobatické výkony herců v průběhu představení souboru Cirk La Putyka, jsou mnohdy takřka životu nebezpečné, nemůže být pochyb.

„To už je taková provařená historka, kdy se mi hned na druhém představení Up and Down, do kterého jsme se učili všechny disciplíny od začátku, při veřejné generálce stalo, že jsem při obyčejném přeletu přelítla žíněnku a dopadla jsem na kotníky, ty jsem si zkroutila a měla jsem pak takovej vyndavací kotník.“ Kromě toho ale hraje i normální činohru. „Kdybych hrála jen v La Putyce, tak by mi asi brzy hráblo,“ je přesvědčená Anna, která svou náklonnost k akrobatice přikládá tomu, že byla od malička velký sportovec, věnovala se dlouho synchronizovanému plavání.

Jak se nacvičují sestavy akvabel a jak se navzájem domlouvají? A dají se některé akrobatické kousky využít v domácnosti? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.