Show Jana Krause: modelka živící se slunečnicemi, profesor nenávisti a exotická bloggerka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí modelka Helena Houdová, neurofyziolog Tomáš Radil a bloggerka Do Thu Trang. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. června ve 21.35 na Primě.

Prvním interviewovaným bude světově proslulá modelka a Miss České republiky z roku 1999 Helena Houdová, která dorazí v doprovodu svého syna Dariena. V roce 2000 založila tato známá a angažovaná bojovnice za lidská i zvířecí práva nadační fond Slunečnice, čímž ovšem její aktivity zdaleka nekončí. „Nyní jsem přijela do Prahy kvůli raw festu, který je zaměřený na tzv. živou stravu,“ říká modelka a pokračuje v objasňování podstaty tohoto moderního trendu stravování: „Nejsilnější živočichové jsou vlastně býložravci – gorily, sloni, žirafy. A my vlastně tato zvířata přeskakujeme a jdeme rovnou k té síle, k trávě, k výhonkům… Abychom byli silní, nemusíme jíst zvířata. Jsme silní tím, že jíme to, co jedí ta zvířata. Důležité je to, co se jí. Například slunečnicové výhonky mají třicetkrát víc živin než jakákoliv zelenina, takže my denně džusujeme půl kila slunečnicových výhonků.“ Přestože její syn se při zmínce o slunečnicových výhoncích příliš nadšeně netváří, Helena Houdová ví, co dělá. Ke svému přesvědčení došla po studiu na Hippocrates Health Institute, kde se mimo jiné učí o tom, jak vyléčit různé choroby pomocí změny životního stylu.

Podívejte se na fotogalerii:

Dalším mimořádně zajímavým hostem dnešního večera je profesor neurofyziologie Tomáš Radil, vědecký pracovník AV ČR, který se věnuje tématu nenávisti ve společnosti. „Tomuto tématu se bohužel musím věnovat, nedělám to pro vlastní plezír, to bych si vybral něco lepšího,“ přiznává s úsměvem pan profesor, který mimo jiné prošel jako čtrnáctiletý chlapec koncentračním táborem v Osvětimi, jehož hrůzy přežil jen díky tomu, že ho vybrali na práci – skládání brambor. „Raw strava,“ říká ironicky pan Radil, „jenomže brambory nejsou nejvhodnější, neboť syrové jsou jedovaté, takže jsme umírali hlady vykládaje brambory.“ Válečná zkušenost však byla pouze jen jedním z motivů, které ho vedly k tomu, aby se věnoval problematice nenávisti. „Nenávist není jen přechodný mravní kolaps. Nepolepšíme se jen tím, že nám někdo bude něco kázat nebo nás poučovat, protože náš prapraprapředek před miliony lety už nenáviděl také a s tím dnes těžko něco uděláme. Nenávist je tedy náš zděděný program mozku a jsou určité oblasti, které v tom hrají roli. A to se dá zkoumat,“ vysvětluje vědec a pokračuje: „Například jeden pokus vypadá tak, že člověk leží v nějakém aparátu, který mapuje mozek, a ukazují se mu různé příjemné a nepříjemné fotografie.“ Existuje nějaký mechanismus, jak bránit vzniku nenávisti?

Večer zajímavých rozhovorů uzavře bloggerka Do Thu Trang, čerstvá držitelka ceny Novinářská křepelka pro mladé novináře do 33 let. „Narodila jsem se ve Vietnamu, a když mi byly čtyři roky, tak jsem se s maminkou přestěhovala sem a zde žijeme již přes dvacet let,“ představuje své kořeny autorka úspěšného blogu Asijatka. „Vietnamská komunita je relativně velká, žije nás tu oficiálně asi 60 tisíc, neoficiálně trošku víc,“ dodává se smíchem bloggerka, která si myslí, že její soukmenovci asi ani nevědí, že nějaký blog píše, neboť ten je koncipovaný spíše pro českou společnost. Do Thu Trang dokonce přemýšlela o tom, jestli ocenění Novinářská křepelka vůbec příjme, protože není novinářkou. Píše sice blog, ale živí se jako tzv. happiness manažerka. Co si pod tím představit? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.