Show Jana Krause: moderátorka Gabriela Lašková, kapitán dopravního letadla David Hecl a režisér a herec Pavel Soukup a Jakub Nemčok

V dalším dílu Show Jana Krause se představí korunovaná moderátorka zpráv Gabriela Lašková, trocha černého humoru z kokpitu letadla s kapitánem dopravního letadla Davidem Heclem a režisér a herec Pavel Soukup a Jakub Nemčok. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. ledna ve 21:35 na Primě.

Gabriela Lašková

V dalším lednovém dílu přivítáme jako prvního hosta půvabnou moderátorku CNN Prima NEWS, bývalou královnu krásy a toho času také plně vytíženou maminku dvou kluků, Gabrielu Laškovou. S Janem Krausem si vymění zkušenosti o tom, jaké to je, být rodičem dvou malých chlapců, také zavzpomínají na své první setkání před osmi lety, kdy přišla Gabriela do Show Jana Krause jako čerstvá držitelka titulu Česká Miss a studentka oboru marketingová komunikace. „Na Primě mě to moc baví,“ svěřuje se s tím, že si nedokázala představit, že by něco takového, kdy mohla dělat. „Ale právě to mě na tom taky baví, protože mám ráda výzvy.

Podívejte se také na Gabrielu coby supermámu:

Gabriela se však od ostatních Miss neliší jen tím, jakou zvolila profesní kariéru, ale třeba také tím, že zůstala věrná své tehdejší lásce a svému nynějšímu manželovi a otci svých dětí. „Poznala jsem ho těsně před svojí účastí v soutěži,“ říká pyšně. „Já mám ráda jistoty a v něm jsem tu jistotu měla velkou.“ Na závěr se dozvíme nejen to, kolik má sledovatelů na sociálních sítích, ale také to, o čem sní a jaké jsou její plány do budoucna.

David Hecl

Na kus řeči s moderátorem Janem Krausem přijde také kapitán největšího dopravního letadla na světě – Airbusu A380 – David Hecl. V loňském roce byly tyto obrovské, dvoupatrové modely letadel z důvodu poklesu poptávky po létání u některých aerolinií zcela vyřazeny z provozu. „Ono to bylo od počátku tak trochu nechtěné dítě,“ říká pan Hecl v úvodní diskusi o tom, že osud těchto airbusů nebyl nikdy úplně jednoduchý. „Lítal jsem s ním celkem devět let,“ upřesňuje a vysvětluje, že v současné době je to už překonaný koncept a v čem spočívá důvod neúspěchu. „Oni to vymýšleli, protože na letiště přijde hodně lidí v jednom čase, které chtěli najednou odbavit. Začali to ale vyrábět v době, kdy cena ropy vystoupala do závratných výšek. Nicméně pro nás piloty i pro cestující to bylo pohodlné, hodně místa. Na výšku má letadlo 24 metrů.“ To můžeme ostatně sami vidět na ilustračních fotografiích, které nás provedou luxusním interiérem prostorného letadla, jehož výška odpovídá sedmipatrovému domu. „Už delší dobu se vedla diskuse o tom, jestli to vůbec bude dál lítat, popřípadě jak dlouho ještě. No a pak to přišlo nejen v mém případě, ale i u jiných kolegů ze dne na den,“ dozvídáme se od zkušeného pilota, kterému byla v létě ukončena smlouva. „Šel jsem takhle jednou v létě zcela mimořádně za kamarády na pivko a cestou mi pípnul e-mail, ve kterém byla ta radostná zpráva, že můj kontrakt byl ukončen a těšilo nás.“ Poté, co si na pódium pozve svého kolegu, pana Stanislava Vojtíška, prozradí nám ještě spoustu zajímavostí, jako například to, že pro piloty dálkových letů není nic neobvyklého, když řídí stroj 14 až 16 hodin v kuse, anebo to, že nejčastější větou, kterou si piloti v kokpitů vymění je: podívej se, co to letadlo dělá!? Nahlédneme do zákulisí ložnice pilotů, pod pokličku toho, co dostávají během letu k jídlu, a dozvíme se, zda lze předvídat turbulence.

Režisér Pavel Soukup a herec Jakub Nemčok

Posledními dnešními hosty jsou režisér Pavel Soukup a herec Jakub Nemčok z úspěšného českého internetového seriálu #martyisdead, který loni v listopadu dokonce vyhrál prestižní cenu Emmy. Seriálový thriller pojednává o kyberšikaně a byl inspirován skutečnými událostmi. „Je to detektivka, ve které je hlavní postavou otec mrtvého Martyho. Ten otevře synův počítač a objeví v něm tajemství jeho druhého života, o němž neměl ani tušení. Indicie, které takto odhalí, pak vedou k rozluštění jeho smrti,“ stručně představuje dějovou linku režisér. „Byl to asi nejhorší a nejtěžší casting, jakého jsem se kdy zúčastnil,“ vzpomíná Jakub neboli představitel Martyho na to, co natáčení předcházelo. „Musel jsem se tam třeba líbat se šesti úplně neznámýma holkama.“

Pan režisér to doplňuje tím, že casting byl opravdu náročný, protože si během něj potřebovali ujasnit, co všechno si vlastně mohou dovolit a kde mají děti, které v seriálu vystupují, nějaké mantinely. „Původní námět vznikl v mé hlavě, ale byl trochu jiný než to, co nakonec vzniklo,“ dodává Pavel Soukup s tím, že se inspiroval skutečnou kauzou, která se jmenovala Modrá velryba, odehrávala se na sociálních sítích v Rusku a postupným plněním úkolů vedla děti k sebevraždě. „Časem se ale zjistilo, že je to hoax, falešná zpráva. Při té příležitosti jsem se ale potkal s Martinem Kožíškem, expertem na internetovou bezpečnost, a ten mi řekl, že v českém internetu jsou schované daleko horší reálné hrozby. A to jsme začali rozvíjet.“ Jak se k postavě Martyho dostal Jakub Nemčok? Jak seriálový tým oslavil svůj úspěch? A proč chybí na školách výuka internetové bezpečnosti? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již ve středu 20. ledna večer na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.