Show Jana Krause: Pan Odvárka dorazil jako jediný divák

Ve speciálním karanténním dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Matěj Ruppert, herečka Anna Kameníková a biolog Karel Raška. Jak to bez diváků dopadne? Premiéru nového dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. března ve 21.35 na Primě.

S ohledem na karanténní opatření související se snahou o zamezení šíření koronaviru, která včera přijala česká vláda a která omezují konání akcí s vyšším počtem diváků, se bude dnešní díl Show Jana Krause odehrávat před skoro prázdným hledištěm. Skoro píšeme záměrně, protože pan Odvárka samozřejmě dorazil.

Matěj Ruppert zpíval pro jednoho diváka

Prvním hostem dnešní neobvyklé talkshow je Matěj Ruppert, vynikající zpěvák, ale také výborný bavič a showman, který hned v úvodu přizná, že pohled do zcela vylidněného hlediště je jeho noční můrou. „I když jednou už jsem to zažil,“ vzpomene si, „když jsem někde hrál jako DJ.“ Zato se skupinou Monkey Business, jejímž je frontmanem, se mu to nikdy nestalo. Jejich vystoupení jsou nejen hudebním zážitkem, ale také velkou show a Matěj sám sebe označuje za „přirozeného nesexuálního exhibicionistu“.

Anna Kameníková jako oblíbená kuchařka Ivany Chýlkové

Hned zkraje dostane herečka velké poděkování od Jana Krause za knihu kuchařských receptů, kterou před dvěma lety vydala a podle které prý s oblibou vařila i Ivanka Chýlková. „Každého baví něco jiného,“ říká herečka a zapálená kuchařka, „mě strašně baví vařit a nechápu, že někoho zase třeba baví řídit. Vaření je navíc skvělé v tom, že to člověk následně sní.“ Co se práce herečky týče, nedávno dotočila velký televizní projekt o spisovatelce Boženě Němcové, kde se o roli dělí s Aňou Geislerovou, která ztvárňuje zralejší autorku Babičky. „Bylo to velmi nečekané, protože tak vůbec nevypadám,“ domnívá se Anna. „Když mi oznámili, že mám jít na konkurz, tak mě to jako zrzavou kudrnatou holku dost překvapilo. Vždycky jsem si Boženu představovala jako takovou hrdou, statnou a tmavou. A já nejsem ani jedno z toho. Pak mi ale nabarvili vlasy a obočí, já jsem přečetla všechno, co bylo dostupné, a začala jsem se do toho dostávat.“ Přestože Anna stránky bulváru většinou příliš neplní, v poslední době prý rozvířila vlny jejich zájmu svým prohlášením, že necítí potřebu mít děti.

Přední světový biolog a lékař Karel Raška

Uznávaný virolog pochází z významné rodiny, jeho tatínek byl světoznámý epidemiolog Karel Raška, jehož zásluhou byly celosvětově vymýceny pravé neštovice. V komunistickém Československu ovšem nebyl doceněn, a nedočkal se prý dokonce ani penze. I to byl jeden z důvodů, proč pan doktor Raška odešel v roce 1968 do emigrace. „Co se koronaviru týče, jsme tady u nás nyní v počáteční fázi,“ říká k aktuální situaci odborník a velice oceňuje přijatá opatření. „Máme veliké štěstí, že všechny případy, které u nás byly dosud zaznamenány, měly lehký průběh. To ale může být statistická náhoda, protože kupříkladu v Itálii tomu tak není.“ Je důležité postarat se o to, aby nebylo najednou nemocných příliš mnoho lidí, aby nebyla přetížená zdravotnická zařízení a mohla se postarat o pacienty, u nichž je průběh nemoci komplikovaný a potřebují být napojeni například na respirátor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.