Seriály a filmy

11. listopadu 2020 10:30

Lucie Gretzová

Show Jana Krause: řeky lásky proud, nelašuj po tej hůře nebo zbobruješ a vybouřený Řepka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Marie Rottrová, herec Lukáš Příkazký a fotbalista Tomáš Řepka. Dívejte se 11. listopadu ve 21:35 na Primě!

Marie Rottrová

Mezi dnešními hosty se zaskví jako jediná žena „česká Lady soul“, oblíbená zpěvačka Marie Rottrová. „Tento přívlastek mi přiřkl kdysi dávno jeden novinář z časopisu Melodie a pak se toho chopili další a říkali mi tak všichni moderátoři, kteří mě někde uváděli, a mně to strašně lezlo na nervy,“ vzpomíná zpěvačka a vysvětluje proč. „Byly to moje začátky a potom jsem už zpívala české písničky. Vyžadovali to v rádiu, a i sama jsem to ráda zpívala, protože pro mě psali výborní autoři a já jsem měla z čeho vybírat.“

Podívejte se na videu, co Marii Rottrovou přivedlo zpět na jeviště po několikaleté pauze:

Jan Kraus zavzpomíná také na hudební pořad ČST Ostrava, ve kterém působila Marie Rottrová dlouhá léta sama jako moderátorka, a sice na televizní přátelská setkání zpěvačky a jejích přátel v Divadélku Pod věží. „Já si tam připadám trochu mimo. Nerada se na sebe dívám v televizi, takže když běží nějaká opakování, já se na to zásadně nedívám,“ přiznává královna československé pop music. „Já jsem vůči sobě strašně kritická a vždycky si říkám bože můj, to mělo být úplně jinak.“ Paní Rottrová na sebe prozradí ale i jiné věci, například to, že sice ráda jezdí na výlety a do zahraničí, ale spíše jako „pobytová a válecí“ turistka než jako aktivní výletník. Nebo to, že si dá k jídlu ráda sklenku dobrého vína.

Radikálně odmítá jakékoli zkrášlující zásahy. „Nenechám si píchat jedy do těla,“ říká stálé půvabná zpěvačka. „Ta vyžehlenost tváře je stejně vždycky vidět. Já mám asi štěstí, že to máme v rodině. Můj tatínek se dožil velmi vysokého věku a vůbec neměl vrásky, moje maminka vlastně taky. A můj brácha, který je o dva roky mladší než já, vypadá strašně mladě. Je vysoký, štíhlý, vypadá moc dobře. Moji rodiče byli asi dobrý pár.“ Co se životosprávy týče, má prý sice moc ráda jídlo, ale jí jen malé porce. „Jím jenom hlavní jídlo a salát. Dělám denně saláty a kousek dobrého masa. Miluju i uzeniny, ale ty jím jen sporadicky. Myslím si, že když jí člověk střídmě, může jíst všechno. Mám takovou záklopku a přesně vím, kdy přestat, že pak už to nebude dobrý. Třeba nikdy nemůžu jíst po obědě dezert.“ A na závěr dojde řeč i na Mariiny muže!

Lukáš Příkazký

Dalším hostem bude mladý, hojně obsazovaný herec Lukáš Příkazký, jehož domovskou scénou je poslední dva roky Dejvické divadlo. Je rodákem z mekky folkloru, ze Strážnice, a tudíž prý také majitelem slováckého kroje. Poslední dobou ho ale nosí čím dál tím míň rád, protože má pocit, že je v kostýmu. „Už se v tom kroji nedokážu odvázat, už se v něm necítím tak dobře jako dřív,“ dodává na vysvětlenou herec, který prý ve svém rodném městě mimo jiné i ministroval. „Mohlo mi být tak deset jedenáct, když jsem začal, a popravdě řečeno jsem si to představoval jinak. Ale ona to začala být po nějakém čase nuda.“

Podívejte se, jak to má Lukáš s folklorem:

Od roku 2004, kdy začal studovat na DAMU, žije v Praze, nicméně do svého rodného města se rád vrací. Jan Kraus si ale dobře všiml toho, že v Lukášově řeči není ani náznak jeho jihomoravského původu. „Zato náš malý syn Adam, který začíná mluvit, chytil po dvouměsíčním pobytu tamní dialekt,“ říká Lukáš.

Následně se pustí se svým hostitelem do bouřlivé lingvisticko-folkloristické diskuze. Předmětem jejich zájmu bude věta, kterou používala Lukášova babička, když chtěla chlapce upozornit, aby příliš neskotačili na půdě nebo že spadnou ze žebříku: „Nelašuj po tej hůře nebo zbobruješ dolů.“ Díky tomu se ale dozvíme i to, kdy Lukáš viděl naposledy bobra a zda kdy jedl bobří maso. „Na Moravě jsou a jsou tam přemnožení. Ale nesmí se střílet, a přitom páchají velké škody. Rybáři jsou z nich nešťastní.“

Tomáš Řepka

Již počtvrté bude hostem dnešní talkshow také bývalý profesionální fotbalový obránce a reprezentant Tomáš Řepka. Ten se počátkem letošního roku vrátil z vězení, kde si od loňského května odpykával trest za zpronevěru luxusního vozu, internetové útoky na svou druhou exmanželku a opakované řízení vozidla v opilosti.

Podívejte se, co Tomášovi vězení dalo a vzalo:

Jan Kraus hned v úvodu Tomáše pochválí, jak dobře vypadá. „Pustili mě šestého ledna, takže jsem teď půl roku na svobodě a musím být samozřejmě hodný,“ říká známý bouřlivák. „Pobyt ve vězení mi hodně pomohl, přišel jsem na spoustu věcí. Bohužel jsem si to musel uvědomit až ve vězení, ale zaplať pánbůh za to.“ Velkou oporou mu prý byla jeho současná partnerka, moderátorka Kateřina Kristelová. Naopak jeho bývalá partnerka již ho prý emocionálně vůbec nezvedá.

Při svém pobytu ve vězení psal dlouhé dopisy a dělal si různé poznámky a zápisky do diáře, na jejichž základě vznikla kniha Deník ze dne. Za spisovatele se nicméně bývalý fotbalista nepovažuje. „Je to dobrá terapie a každému bych to doporučoval.“ Jak se dělá pořádek za katrem? Jak se cítí Sparťan na Borech? Co se o sobě vznětlivý fotbalista dozvěděl? A jak bavila sportovce práce v pekárně? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Reprízu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. listopadu ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.