Show Jana Krause: v hlavní roli Matonohův karavan, aktivní a výbušná spisovatelka a dvoumetrový Čech v NBA

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Tomáš Matonoha, spisovatelka Radka Třeštíková a basketbalista Tomáš Satoranský.

Těšte se na léto, kdy vám nabídneme reprízy nejzábavnějších dílů a nejzajímavějších hostů oblíbeného pořadu Show Jana Krause. A 2. září jsme zpět s premiérovými díly.

Tomáš Matonoha

Prvním hostem dnešního večera bude výborný herec, ale také moderátor a muzikant Tomáš Matonoha, který na sebe hned v úvodu prozradí, že úplně původně chtěl být především právě muzikantem. „Nebyl jsem z umělecké rodiny, oba moji rodiče byli inženýři, takže já jsem se nějak nemohl vecpat do té brněnské hudební scény,“ vzpomíná, „a tak jsem šel na JAMU na herectví, abych se dostal mezi umělce. A tím, že jsem měl pořád hodně herecké práce, jsem se u toho nějak zaseknul.“ Hudbě se sice věnoval průběžně, ale jen okrajově, nyní však podle něj dozrál čas, aby se po třiceti letech vrátil ke svému původnímu plánu a na druhou kolej postavil na čas zase herectví. Pro svou kapelu, se kterou hraje a občas i zpívá, píše spolu se svým kolegou Zdeňkem Králem písničky. O Tomáši Matonohovi se ví, že má velkou rodinu, a proto si prý také koupil karavan. „Původně jsem ho koupil pro rodinu, ale po roce a půl jsem zjistil, že v něm nejčastěji jezdím sám, což má své výhody, protože je tam hodně místa,“ vypráví umělec. „Moje děti v něm také jezdí docela rády, ale moje paní moc ne. Jí připadá moc malý. Já jsem totiž koupil malý karavan, abych s ním všude zaparkoval.“

Podívejte se, proč Tomáš dlouho dobu skládal hudbu pod pseudonymem:

Když Jan Kraus trochu zpochybní hygienické podmínky během pobytu v karavanu, vysvětlí mu Tomáš, k jakému řešení dospěl on: „Já jsem to vyřešil jako na jachtě. Tedy když už to opravdu nejde jinak, tak se vně umístěné zařízení používá, jinak se chodí ven.“ Načež následuje velice podrobný popis toho, co přesně se děje s exkrementy v chemickém záchodu v karavanu, a také Tomášova stížnost na to, že je u nás málo možností, kam suchý záchod vylévat. „Už jenom kvůli tomu se snažím minimalizovat svou potřebu, neboť to není kam vylívat.“ Nakonec se dozvíme také to, že Tomášova žena nebyla z nákupu karavanu od začátku příliš nadšená, zato pro něj je jistotou a druhým domovem. „Má to tu výhodu, že když máte krizi a žena vás vyhodí z domu, máte kam jít a můžete být kdekoli. Takhle já přemýšlím do budoucna.“

Radka Třeštíková

Dalším hostem bude původně vystudovaná právnička, v současnosti však nejprodávanější česká spisovatelka Radka Třeštíková, která o sobě hrdě prohlašuje, že je aktivní a výbušná žena. V jednom z jejích nejúspěšnějších románů s názvem Bábovky prý vystupují muži jen v negativním světle. „Je pravda, že jsem jim to tam trochu nandala, ale nebyl to záměr,“ obhajuje se autorka, „spíše to vyplynulo ze situace. Ovšem tím, že v té knize nemají muži slovo, protože tam promlouvají jen ženy a my víme, co se odehrává v hlavách žen, nemají se chudáci jak omluvit.“ Sama sebe nevnímá jako žádnou odbornici na psychologii nebo na vztahy, vždy pracuje jen se svým vlastním pohledem. „Můj manžel už třeba ty moje pohledy moc rád nemá,“ přiznává se smíchem spisovatelka, která je velice aktivní a úspěšná také na sociálních sítích, kde zveřejňuje své každodenní postřehy manželky a matky dvou dětí.

„O manželovi píšu často. A také o odpadcích, které on vůbec nechce vynášet, ale já chci, aby to byla jeho práce. Já můžu dělat všechno, to ale nechci.“ Manželé spolu tráví hodně času, neboť oba pracují z domova. „Občas sice píšu v kavárnách, když už jde ale do finále, jako třeba nyní, kdy mám už jen čtrnáct dnů do odevzdání, potřebuju nějaký svůj stereotyp a prostor.“ Na závěr Radka Třeštíková slíbí Janu Krausovi, že se povznese nad obyčejné malichernosti, jako je uklízení talířků a odnášení odpadků, nebude se svým mužem bojovat a bude se věnovat ve vztahu tomu podstatnému.

Podívejte se, co Radku baví na sociálních sítích:

Tomáš Satoranský

Posledním dnešním hostem bude v současnosti jediný Čech v NBA neboli český basketbalista Tomáš Satoranský, hrající za tým Washington Wizards. „Za celou historii jsem teprve čtvrtý Čech v pořadí, a nikdy se ani nepodařilo, aby v NBA působili dva Češi najednou,“ říká sportovec, který si velice považuje toho, že v americké basketbalové lize může působit. Jan Kraus pustí divákům malou ukázku Tomášovy zručnosti při smečování a vzápětí po něm bude chtít, aby to předvedl naživo a zpomaleně přímo na pódiu v divadle. „Teď to bude vypadat zpomaleně, protože jsem se tři týdny nedotknul balonu,“ podotýká.

Podívejte se, co Tomáš prozradil o basketbalovém kempu, který pořádá:

„NBA je hodně hektická v tom, že se odehrává 82 zápasů během pěti měsíců, takže člověk pořád jenom někde lítá. Znáte jen letadlo, halu a hotely.“ Přesto se Tomáš stačil loni dokonce oženit, i když své ženě dosud dluží svatební cestu. „Ona je naštěstí dost tolerantní v tom, že respektuje můj dost nabitý program.“ Talířek po snídani si však Tomáš raději odnese, prý aby se neřeklo. „Manželka ví, že je to spolu s mytím nádobí prakticky jediná činnost v domácnosti, kterou vykonávám. Mám takovou zvláštnost, že vyndávám neumyté nádobí z myčky a myju ho, a ona z toho úplně šílí. Jenže já těm myčkám moc nevěřím.“ Jak Tomáš trénuje? Má nějaké své tajné finty a rituály? A jaké rady udělí Janu Krausovi? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Připomeňte si ty nej díly Show Jana Krause, které uvidíte vždy ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.