Show Jana Krause: z vytíženého herce tatínkem na plný úvazek, herečka se slabostí pro škaredý hovada a kolik má miliarda milionů

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Michal Novotný, herečka Alena Doláková a filantropové Katarína a Ondřej Vlčkovi.

Zda bude umět improvizovat stejně dobře jako v pořadu Partička, si dnes večer ověříme v Show Jana Krause u oblíbeného herce Michala Novotného, který o herectví říká, že dokud s ním uživí rodinu, tak dobrý. „Ale poslední dobou mám o čem přemýšlet,“ naráží na současnou situaci, která hercům příliš nepřeje. Na druhou stranu má podle svých slov čas věnovat se své bezmála dvouleté dceři Viktorce a upřímně se raduje, že nepřišel o takové zásadní okamžiky, jako je první zoubek, první sezení, lezení, krůčky...

Herec z Partičky v Show Jana Krause

„Každopádně jsem moc rád, že tady vidím diváky a že mohu mluvit v rozvitých větách, protože jsem teď zvyklý z domova na ten náš jazyk,“ dodává Michal, který byl téměř dvacet let členem souboru Divadla Na Vinohradech. „Dodneška se mi malinko stýská, ale osud mi seslal do profesního života jinou příležitost – Partičku, kterou mám moc rád, navíc jsem na těch Vinohradech trochu přestával být šťastný a říkal jsem si, že když to člověk nedělá s láskou a chutí, tak to asi nemá smysl.“

Spoustu hereckých příležitostí dostal Michal také v televizních seriálech, kde prý raději představuje padouchy než hodné kluky. Ze svého soukromí prozradí to, že v domácnosti je tím, kdo vaří, on, zatímco jeho žena je tím, kdo vrtá díry do zdí.

Podívejte se na rozhovor s Michalem Novotným:

„Jsem zoufale nepraktický v tom, objednávat něco do domácnosti a vymýšlet, jak to celé bude vypadat, zatímco moje paní má dar to celé vymyslet a zrealizovat,“ popisuje herec. Se svojí ženou je celkem asi pět let ve spokojeném vztahu, ale na otázku, zda k Viktorce časem přibydou nějací sourozenci, si netroufá odpovědět, neboť je to prý zcela na rozhodnutí maminky.

Připomeňte si to nejlepší z Partičky on-line v našem archivu iPrima:

Zrzka v Hollywoodu

Druhým hostem v pořadí bude píšící herečka Alena Doláková, která o svých zkušenostech z dobrodružné cesty za hereckou slávou psala pravidelně články do novin s názvem Zrzka v Hollywoodu. „Do Ameriky jsem odešla za kariérou, za dobrodružstvím, které jsem našla poměrně rychle, a to i takové, které jsem nechtěla, například že mě okradli,“ vypráví herečka a upřesňuje, že Hollywood je ošklivá, špinavá čtvrť plná bezdomovců. „Nakonec se ale vždycky našla nějaká dobrá duše, která mi pomohla.“ Nouze však nebyla ani o milostná dobrodružství.

„Měla jsem tam ruského přítele,“ vzpomíná s tím, že v cizině měla k Rusům vůbec hodně blízko. „Já jsem tam byla tak strašně soustředěná na svoji kariéru, že to tam byl asi můj skoro jediný přítel.“ I on byl prý herec a dostával role v seriálech. Už se však rozešli a je to minulost. „Poznali jsme se na hodinách herectví, protože já jsem tam chodila pořád na nějaké hodiny herectví. A tam se člověk pozná s těmi lidmi někdy možná víc, než chce. Sice jsme spolu nehráli, ale pořád jsme po sobě pokukovali. Mně imponoval tím, že byl takový hovado. Já jsem tehdy byla na hovada,“ vysvětluje se smíchem, že nejlépe jsou na tom škaredá hovada, která v určité fázi některé ženy přitahují.

Podívejte se na rozhovor s Alenou Dolákovou:

Poté, co dostala roli v britském filmu, který se točil v Praze a měl premiéru v Londýně, se stále častěji stávalo, že na herecké castingy přestala chodit osobně, ale točila doma tzv. self tape. „Říkala jsem si, proč platím nájem v L. A., když můžu platit nájem v Praze,“ přibližuje své pohnutky, proč se nakonec vrátila do Prahy. „A točení self tape je takový můj denní chleba doposud.“ Navíc má i zde dostatek práce. „Letos mě čekají tři české filmy a mimo to mám podcast o sexu, intimitě a duchovnu, kam si zvu lidi, kteří mě přitahují, k sobě domů do postele.“ Prostřednictvím tohoto podcastu, kterého se dosud natočilo a odvysílalo šest dílů, chce šířit mezi lidmi dobrou náladu a „hodně odborně probírat všechno, o čem ví velký kulový“.

Zázraky se dějí

Na závěr se přesvědčíme o tom, že zázraky se dějí, byť za nimi stojí neobyčejní lidé, v našem případě filantropové Katarína a Ondřej Vlčkovi, kteří založili Nadaci rodiny Vlčkových, kam vložili 1,5 miliardy korun ze svých vlastních prostředků. Fond by měl pomáhat rodinám zasaženým závažným onemocněním jejich dítěte, do budoucna plánuje vybudovat dětský hospic a navazující paliativní středisko. Pan Vlček je generálním ředitelem celosvětově úspěšné firmy Avast, která se zabývá antivirovou ochranou a kybernetickou bezpečností a je zastoupena dokonce na londýnské burze. Paní Katarína je lékařkou, která se zabývá právě paliativní péčí v projektu Cesta domů.

„Systém veřejného zdravotnictví paliativní péči nepokrývá, takže většina hospiců ve světe je odkázána na sponzorské dary,“ říká pan Vlček. „Moje povolání samozřejmě hrálo svoji roli, ale poslední rozhodnutí, do jaké oblasti investujeme peníze, navázalo na to, co už děláme delší dobu. Před šesti lety jsme založili organizaci Zlatá rybka, která plní přání vážně nemocným dětem,“ vysvětluje paní doktorka Vlčková. „Proto jsme chtěli pokračovat v tomto duchu, abychom netříštili vynaloženou energii.“ Idea Zlaté rybky spočívala v tom, dělat něco nového, co zde ještě není.

Podívejte se na rozhovor s manžely Vlčkovými:

„Existuje několik možností, jak rodiče získají peníze na pomůcky nebo přístroje, ale tohle těšení se, ač se to zdá nepodstatné, protože to v samotné zdravotní péči na první pohled nepomůže, je v rámci léčby nesmírně důležité,“ doplňuje lékařka z odborného pohledu. Obecně vzato je paliativní péče zvláště u dětí velice těžké téma, které vyžaduje velkou odvahu se mu postavit. „Tyto rodiny jsou v šílených situacích a vetřít se do jejich osudu je vcelku troufalost, ale prožitky, které si z toho odnesete, jsou opravdu silné,“ vysvětluje Ondřej Vlček, otec tří synů. „Vznik nadace byl částečně motivovaný tím, že naši synové dospěli do věku, kdy začínají peníze více vnímat, a my jsme jim potřebovali poslat nějaký silný signál, že peníze jsou fajn, ale měly by s sebou nést i nějakou zodpovědnost.“ Jak na tento vzkaz synové zareagovali? A jaké otázky vzápětí padly?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 6. 2024

Berani, vaše flexibilita bude dnes podrobena zkoušce. Možná se budete kroutit a ohýbat, abyste se přizpůsobili konturám dne. Zjistíte, že pokud spojíte síly s mocnými hybateli, uděláte toho poměrně dost a budete úspěšní. Nenechte se zastrašit intenzitou emocí druhých lidí. Sílu naleznete ve svém klidném, uzemněném já.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.