Seriály a filmy

4. října 2017 10:46

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: zlatí vodáci, nahý herec a Nobelovka za líbání

V dalším dílu Show Jana Krause se představí vodní slalomáři Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš, herec Martin Finger a vědec Peter Celec. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 4. října ve 21.35 na Primě.

V úvodu pořadu nás čekají hned tři hosté najednou, navíc ověnčení čerstvým titulem mistrů světa: čeští reprezentanti ve vodním slalomu Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš. „Lidi jezdili odjakživa rádi na lodičkách a pak se z toho stal postupným vývojem sport,“ odhaduje historii tohoto sportu Jiří. „Pak se začali vyhýbat kamenům a nakonec nám tam dali branky.“ Poté, co dají Janu Krausovi potěžkat a prohlédnout si zbrusu nové zlaté medaile z 38. mistrovství světa ve vodním slalomu.

Medailisté z Mistrovství světa ve vodním slalomu, které se uskutečnilo v areálu Stade d'eaux-vives Pau-Pyrénées v Pau ve Francii, dostanou od svého hostitele malý, speciálně pro ně vyrobený dárek jako poděkování za skvělou reprezentaci a Ondřej Tunka navíc dort k sedmadvacátým narozeninám. „Když to dobře dopadne, budeme mít dva tři týdny volna a pak začínáme úplně znova s tréninkem,“ reaguje Vít Přindiš na moderátorovu poznámku o tom, že přes zimu budou mít volno. „Teď máme čas se trochu bavit,“ dodává Jiří. „Musíme se trochu uvolnit a nabrat sil. Já jsem se tedy asi už dobavil. Mně stačí tak čtyři dny… ani se asi nesluší říkat, co jsem celou tu dobu dělal,“ vypráví tajuplně.

Dalším hostem je český herec, autor a režisér Martin Finger, který hned v úvodu přizná, že on sám se o vodní sporty příliš nezajímá. „A naživo tam chodit, to už vůbec ne, tam strašně fouká,“ dodává ironicky jedna z hereckých hvězd aktuální české filmové trilogie Zahradnictví. Martin Finger si na svou popularitu sice musel počkat, nyní je ovšem velice často obsazovaný a jde z role do role. Ztvárnil mimo jiné také postavu prezidenta Beneše. „Tam jsem hrál úplně nahý,“ popisuje herec, který se domnívá, že ho pro postavu vybrali díky jeho ochotě se svléknout. „Hrát nahý je ale nepříjemný, moc jsem si to neužil. Ale měl jsem to mockrát na jevišti, takže když tam pak byla jen jedna kamera, tak mi to tak nepřišlo.“ Své zkušenosti s hraním bez šatů nasbíral v angažmá divadla Komedie v expresivních představeních pod režisérskou taktovkou Dušana Pařízka. „Při některých představeních, když jsem přicházel nahý na jeviště, byl jsem třeba jen půl metru od diváků. To mi nebylo dobře,“ vzpomíná Martin Finger.

Jako poslední obsadí červenou pohovku slovenský vědec, docent Peter Celec, který převzal nedávno spolu se svou kolegyní Ig Nobelovou cenu. „Dostali jsme to za výzkum toho, jak po líbání zůstává mužská DNA v ústech partnerky,“ vysvětluje oceněný s tím, že tam zůstává překvapivě dlouho. „Zjistili jsme, že ještě hodinu po líbání můžete identifikovat, kdo konkrétně to byl. To znamená, že pokud chce žena získat něčí DNA, stačí, aby se s ním líbala, a do hodiny poté odebrala a zamrazila.“

Jak vůbec přišli na myšlenku něco takového zkoumat? „Když je žena těhotná, je dost často potřeba podívat se na DNA plodu, což se dělá pomocí tzv. amniocentézy neboli odběrem plodové vody z břicha. Do určité míry se to dělá i jen odběrem krve. A nás, protože se hodně zaobíráme slinami, napadlo, zda by ve slině nemohla být DNA z krve. A potom jsme skutečně zjistili, že ženy, které čekaly chlapce, měly chromozom Y ve slinách. Jenže ho měly i některé ženy, které čekaly holčičku. To už nám ale nesedělo. A mě pak napadlo, jestli se předtím nelíbaly…“

Má líbání nějaké vedlejší účinky? A k jakým výsledkům došel pan docent již jako student při svém dávném výzkumu toho, zda mají muži podobně jako ženy „menstruační cyklus“? Kdy přichází nízkotestosteronová fáze?

To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.