Show Jana Krause: zpěvák, který už se neztrácí, tři v jednom a konec biflování

Show Jana Krause 2017 (38) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Marek Ztracený, herečky 3v1: Veronika Arichteva, Martina Pártlová, Nikol Štíbrová a bojovníci proti současnému školskému systému Tomáš Jízdný a Ondřej Kania.

Na Železnou Rudu prý Jan Kraus nemá dobré vzpomínky, protože ho kdysi odtamtud vrátili z hranic, ale na rozhovor se svým prvním hostem a rodákem právě odtamtud, zpěvákem a skladatelem Markem Ztraceným, už se těší.

„Železná Ruda začíná být docela hezké město, které leží na krásném místě na Šumavě,“ obhajuje své rodiště Marek, „a už tam není ani tolik bordelů. Bývalo jich tam 25 na 2400 obyvatel. A já jsem celou svou školní docházku chodíval ulicí, kde byly čtyři a vždycky ráno odtamtud vypadávali ti přiopilí Němci.“

Syn mě přišel srovnat

V Železné Rudě žije umělec dodnes i se svou partnerkou a šestiletým synem. „V jednu dobu jsem neměl příliš šťastný období, a tak jsem se tehdy také rozešel se svou partnerkou. Jenže krátce nato se ukázalo, že je těhotná, takže to chvíli bylo drama a pak se narodil Mareček,“ vzpomíná.

„Říká se, že děti si vybírají své rodiče, takže já to beru tak, že mě přišel srovnat, a docela se mu to daří.“ O soužití se svou partnerkou říká, že ona z něj dělá prince, a on se snaží dělat z ní princeznu. „Vždycky když přijedu po koncertech, snažím se ji něčím překvapit. Třeba jí něco přivezu nebo ji někam vezmu,“ vysvětluje to Marek. „Někdy mi ani nic jiného nezbývá, protože se vrátím třeba o dva dny později, než jsem původně slíbil. To s ní pak jedu například do Plzně, což je nejbližší velké město, a tam jí něco koupím nebo ji pozvu do mekáče.“

Co se jeho profesního života týče, čeká ho nyní velký koncert, kterým oslaví výročí deseti let od svého prvního hitu Ztrácíš. „Je to takové velké sousto, osm měsíců na tom pracuju a koncert bude ve Forum Karlín již za několik málo dní,“ říká pyšně zpěvák, který lístky na svůj koncert věnoval také Janu Krausovi.

„Jsem teď takovej rozumnější a spořádanější, už se tolik neztrácím,“ směje se a dodává: „Mám pocit, že se mi teď hudebně daří, jsem skladatelsky velmi plodnej a skládám písničky, který mě strašně baví hrát. Dokonce jsem začal skládat i pro jiný, což jsem třeba původně vůbec nechtěl. Byl jsem takovej lakomej, říkal jsem si, proč někomu dávat dobrou písničku, ale teď mám radost, když ji někdo zpívá.“

Dámy 3v1

Dalšími hosty jsou 3v1 neboli protagonistky zábavné internetové show, herečky a kamarádky Veronika Arichteva, Martina Pártlová a Nikol Štíbrová.

„Náměty na videa se snažíme čerpat ze svých vlastních životů, děláme si legraci hlavně sami ze sebe a občas si troufneme dělat si ji i z někoho jiného,“ popisuje divákům pro lepší představu o tom, na čem jsou jejich videa založená, Veronika. „Ale větší srandu máme z těch ostatních,“ dodává Nikol. „My jsme kdysi dávno letěly s holkama na Floridu a tam jsme si natočily video s názvem Vytřeno, což byl takříkajíc pilotní díl, a daly jsme to na Facebook,“ vzpomíná na úplné počátky tohoto nápadu Martina. „Natáčení se v poslední době hodně přizpůsobuje mně,“ přiznává čerstvá maminka Nikol, „protože mám tříměsíční miminko, které jsem si pořídila tak trochu kvůli tomu, abych se jich zbavila.“ Nicméně kamarádky za ní byly již v porodnici, a dokonce plánovaly natáčení přímo na porodním sále, což prý nakonec neklaplo.

Svá videa točí na mobil a něco jako režii má Veronika, která se snaží zužitkovat to, co doma zaslechne od svého manžela, režiséra Bisera Arichteva.

„Stříhání dělají většinou holky, protože já už jsem starší ročník, takže počítačům moc nerozumím, ale kecám do toho,“ doplňuje k procesu vzniku Martina, „většinou se tam sama sobě nelíbím, tak prosím holky, ať to vystřihnou.“ S prosbou o vystřihnutí přijdou dámy také na Jana Krause poté, co se ukáže, že se všechny tři dobře znají s předchozím hostem, a rozjede se velice zábavná diskuse o Rudě i o Rudovi.

V USA je jiná škola než tady

I dalších hostů bude více, a sice dva bojovníci proti školskému systému – Tomáš Jízdný a Ondřej Kania, kteří u nás založili dvě školy podle svých představ, jak by měla škola fungovat, a navíc pomáhají lidem sehnat stipendium pro středoškolské studium v USA.

„Já jsem vystřídal asi tři střední školy v Brně a měl jsem touhu jít na čtvrtou, ale do zahraničí,“ vysvětluje svému hostiteli i divákům Ondřej. „Během sedmi měsíců se mi podařilo vyběhat si plné stipendium na školu v New Yorku.“ Tam dospěl k přesvědčení, že je v USA jiná škola než tady, dal se dohromady s dlouholetým kamarádem Tomášem a pustili se do realizace svých plánů.

V současné době mají již dvě školy. „Máme české gymnázium, čtyřleté a osmileté, což je klasický český systém, ale snažíme se věci dělat moderněji a progresivněji,“ říká dále, „a nyní jsme ještě otevřeli americkou školu, která je akreditovaná v Americe, a nevztahuje se na nás tudíž česká školská legislativa a rámcový vzdělávací program.“

Co se jim nelíbí na českém školním systému? A co je naopak lepší na tom americkém? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Premiérový díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. listopadu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.