V Show Jana Krause se představí Hana Zagorová, Štefan Margita, Adam Vojtěch a Daniel Vávra

Středeční premiéra Show Jana Krause představí manžele se zlatem v hrdle Hanu Zagorovou a Štefana Margitu. Dozvíte se něco o odcházení z ministerského křesla od Adama Vojtěcha a v neposlední řadě Daniel Vávra představí svůj koncept boje za svobodu projevu v digitálním věku. Premiéru nového dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. října ve 21.35 na Primě.

Hana Zagorová a Štefan Margita

Oba slavní zpěváci letos nejen prodělali onemocnění COVID-19, jak jsme mohli zaznamenat v bulvárním zpravodajství, ale především natočili a vydali album Konečně společně, které věnují svému hostiteli. „Mělo být doprovázeno celým koncertním turné, které už asi nikdy nedáme dohromady,“ postěžuje si paní Zagorová, „takže bude jen jeden velký koncert v květnu příštího roku. Ale ta deska, kterou jsme si vymysleli, nám přišla strašně vhod, protože v době, kdy jsme museli sedět doma a měli zrušené všechny koncerty, jsme se těšili alespoň z toho, že se můžeme učit a pracovat na tom.“ Nic podobného nikdy předtím společně neudělali, protože prý paní Hana nechtěla se svým manželem zpívat. „Myslím si, že se nemají míchat jablka a hrušky,“ snaží se vysvětlit svůj odmítavý postoj. „A také si myslím, že Zagorová manželka je jiná než Zagorová zpěvačka.

Štefan je úžasný manžel, který všechno zařizuje, od letenek po cokoli, co se porouchá v domácnosti, a já se jen spokojeně dívám. Ale najednou přijde koncert a já budu chtít určovat, jaký bude program… Nevím, jestli mu to nebude vadit.“ To ovšem její muž popírá s vysvětlením, že je zvyklý na ledacos. „Nedávno jsem přišel do čínských potravin a prodavač se na mě podíval a řekl: Ááá, Zagor!“ Pak ale vysvětluje, že on jako operní zpěvák je zvyklý, že dělá, co mu řekne režisér. „Ale popáci jsou zvyklí, že si udělají vlastní program, a pak si dělají na pódiu, co chtějí a co uznají za vhodné. To já nemůžu, já můžu maximálně režisérovi odporovat tím, že řeknu, že se v tom necítím,“ dodává s tím, že na diplomatický přístup je zvyklý i z domova, neboť se snaží na svoji ženu příliš netlačit a v důležitých věcech ji dovést pomalu k tomu, že na to vlastně přišla sama. Paní Hanka prý svého muže, který se narodil ve znamení Lva, a tudíž to bytostně potřebuje, zase hodně chválí.

Adam Vojtěch

Dalším hostem bude poslanec a nedávno odstoupivší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. „Už jsem toho měl dost, byl jsem tam téměř tři roky,“ vysvětluje hned v úvodu a dává nám nakouknout do zákulisí. „Pořád jsme se radili se všemi experty, i o víkendech. Ze začátku, na přelomu února a března, jsme toho moc nevěděli, jen jsme viděli, co se dělo v Číně, což bylo daleko, tak nás to ještě tolik nevzrušovalo, ale pak přišla Itálie, kde byly přeplněné nemocnice… ale o nemoci samotné jsme toho moc nevěděli, ani to, jak se šíří, a tak jsme trochu improvizovali.“ Postupně se podle jeho slov začaly informace, které se čerpaly především ze zahraničí, precizovat. „Tehdy mi ale přišly názory homogennější než dnes, kdy říká každý úplně něco jiného,“ poznamenává bývalý šéf rezortu zdravotnictví, kterému po jeho odstoupení někteří novináři pohrdlivě připomínali jeho účast v pěvecké soutěží před patnácti lety. „Já jsem se tomu nikdy nechtěl věnovat profesionálně, zpěv je stále můj koníček,“ říká Adam Vojtěch s tím, že nevidí důvod, proč by se za to měl stydět.

Jeho působení ve funkci ministra bylo prý v posledních týdnech náročné hlavně v jeho soukromí. „Chodil jsem domů ve dvě, ve tři v noci a v pět už zase vstával, takže manželka toho začínala mít dost.“ Nyní se rozhodl, že dokončí svůj poslanecký mandát a pak nejspíš odejde z politiky úplně. „Není to úplně prostředí, které bych považoval za sebekultivující, ale na druhou stranu člověk by nikdy neměl říkat nikdy,“ komentuje své rozhodnutí. Za svůj největší úspěch v čele ministerstva pak prý považuje digitalizaci. „Co asi každý vnímá je e-recept a na to navázaný lékový záznam, což je velmi důležitá funkcionalita, díky které lékaři vidí, jaké léky pacient celkově bere, takže nepředepíšou něco, co by mu mohlo uškodit.“

Daniel Vávra

Závěr pořadu bude patřit velice úspěšnému autorovi počítačových her, Danielu Vávrovi. Stojí jako hlavní designér, scenárista a režisér za původní, celosvětově známou hrou Mafia. S jejím posledním dílem, na němž už se nepodílel, však není příliš spokojený. „Já jsem takový prudič, kterému se nic nelíbí a který si vždycky rád do něčeho rejpne,“ říká sám o sobě. Na vývoji takové počítačové hry pracuje podle jeho slov zhruba 170 lidí. „To je ale jen špička ledovce, protože už jen na samotném nahrání hudby se podílel symfonický orchestr, který má šedesát lidí, a jenom kolem té hudby se potloukalo hrozně moc lidí, dále pak herců, dabing… je to podobné jako u filmu. Celá práce pak trvala čtyři roky a náklady jsou daleko vyšší než náklady na výrobu většiny českých filmů. Odhaduju, že se to pohybuje ve vyšších řádech milionů dolarů.“

Aktuálně se pan Vávra angažuje v boji proti cenzuře na Facebooku, protože ho popuzuje svévole, se kterou se ze strany této dominantní korporace setkává. „Chceme ukázat, že existujou lidi, kterým to vadí a že jich není málo.“ V čem konkrétně spočívá problém? Kdo všechno se pod jeho petici podepsal? A proč je situace tak vážná?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.