Seriály a filmy

14. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Jak se dostalo Miladino mateřské mléko do kávy kolegyň?

Sledovaná při kojení - Soudní síň

Kojení je všeobecně považováno za oslavu mateřství. Je pro dítě zdravé a přínosné. Vzniká díky němu úzké pouto mezi dítětem a matkou. S tímto by pravděpodobně souhlasil každý. Až na pana Eugena Koláře. Ten své zaměstnankyni Miladě Blažejové zakazuje kojit jejího ročního chlapečka v práci.

Jaký má k tomu důvod? Prý je to nechutné. Milada se však rozhodla bojovat za svá práva a dnes svého zaměstnavatele žaluje za diskriminaci. Sledujte tento velice kontroverzní případ, ve kterém teče mléko proudem.

Milada Blažejová je mezi svými kolegy známá jako upovídaná žena. Pusa se jí ani na chvíli nezavře. Všichni v jejím okolí doufali, že mateřství ji změní. Ale marně. Milada dotáhla spor se zaměstnavatelem až do Soudní síně, protože nehodlá svého malého syna tahat někam na toaletu nebo do sklepa, jenom aby ho mohla nakojit. Přece se nebude schovávat.

Milada prý v práci kojí šest hodin!

Eugen Kolář žije spořádaným konzervativním rodinným životem. Jedni ho považují za zásadového člověka. Pro jiné je to spíš suchar. Eugen tvrdí, že ve sporu s Miladou nejde o kojení samotné. Ale o to, jak se Milada chová.

Je to teror?

Po půl roce mateřské se Milada musela z finančních důvodů vrátit do práce. Občas si s sebou bere i svého syna. Když na to přijde, kojí ho přímo na pracovišti. Stěžuje si, že šéf Eugen při tom nad ní stojí a měří jí, kolik uběhne času.

Jenže Milada podle Eugena neodvádí dobře svou práci: syna má s sebou každý den, kojí, kde chce, kdy chce. Z osmihodinové pracovní doby celých šest hodin promarní. A neustálými řečmi o mateřství i svých problémech, které jsou s tím spojené, obtěžuje ostatní kolegy a kolegyně.

Eugen je hluboce věřící a podporuje v tom i své zaměstnance. Přílišné odhalování mu vyloženě vadí. Opravdu je Milada tak nesnesitelná, nebo je Eugen příliš úzkoprsý? A jak se dostalo mateřské mléko do kávy Miladiných kolegyň?

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek