Seriály a filmy

3. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Je Julie opravdu Miroslavova otrokyně?

Julie tvrdí, že Miroslav je otrokář, který si z ní udělal služku. Prý ji psychicky týrá, ponižuje ji, stydí se za ni a ještě hůř – podvádí ji. Míra má ke všem obviněním velmi zajímavé vysvětlení.

Julie je podle něj obyčejná neschopná venkovanka, která neví, o čem život vlastně je. Není se tedy čemu divit, že po třech letech manželství se dostali před rozvodový soud.

Julie se nerada předvádí. Je mladá, ale spíš zakřiknutá. Po svatbě se přestěhovala z venkova do města, kde skoro nikoho nezná. Momentálně je nezaměstnaná.

Miroslav pracuje jako řidič dodávky. Sebevědomí má na rozdávání. To, jak se chová, považuje za normální. Oba se chtějí rozvést. Nemají děti a o majetek nejde. Zdánlivě není co řešit.

Ale Miroslav nesouhlasí s tím, co Julie napsala do rozvodových papírů. Rozhodl se, že si v Soudní síni očistí jméno a napraví pošramocenou pověst.

Problémy v jejich manželství začaly asi před rokem. Julie už nemohla dál snášet, že Miroslav se k ní chová jako k nějaké služce. Nesvěřuje se, nadává a už se o ni nezajímá. Když Julie zjistila, že Miroslav má poměr s někým jiným, přestala se chovat jako domácí slepice a starat se o ně, jako kdyby byl malý. Nebude přece Miroslava obskakovat, aby si mohl užívat s nějakými jinými.

Miroslav je absolutně proti všemu, co Julie říká. Ale přiznává, že má milenku. Julie si stěžuje, že ho načapala u nich doma ve vlastní ložnici. Začala mu nepříčetně nadávat a on ji málem zmrzačil. Zlomil ji malíček a hodil po ní těžkou skleněnou vázu. Na tuto nepříjemnou událost zůstala Julii ošklivá vzpomínka v podobě několikacentimetrové jizvy na celém levém předloktí.

Jenže je to jenom její tvrzení proti Miroslavově verzi toho, co se stalo. Propuká hádka. Soudkyně dokonce musí sáhnout k udělení pokuty, aby si zjednala pořádek v Soudní síni. A na povrch vyplývá podezření, že se Julie snaží vyhnat Miroslava z jejich společného bytu.

Soudní síň v pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.