Seriály a filmy

9. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Matka chce dceři vzít syna!

Denisa se stala matkou nečekaně brzy, krátce po dovršení plnoletosti. Otec jejího syna se k dítěti vůbec nehlásí. Proto jí nezbylo nic jiného, než se spolehnout na matčinu pomoc.

Babička má vnuka nesmírně ráda. Zároveň si uvědomuje, že když vychovávala vlastní dceru, dopustila se několika zásadních chyb. Výsledek? Matka s dcerou dnes stojí proti sobě u soudu, kde bojují o právo malého Samuela vychovat.

Matce Kateřině je čtyřicet let. Je rozvedená. Má dvacetiletou dceru a osmnáctiměsíčního vnuka. Pracuje jako vedoucí v prodejně potravin. Momentálně nemá žádného partnera.

Její dcera Denisa je na mateřské dovolené. Má spoustu kamarádů a ráda se s nimi baví. S matkou si přestala rozumět, když vyšlo najevo, že je těhotná.

Dítě už by dávno bylo v děcáku, kdyby do toho Kateřina nezasáhla. Aspoň to tvrdí v Soudní síni. Denise prý vůbec nedochází, že je matkou. Dítě bere jako panenku, kterou může kdykoliv odložit. Ale ve skutečnosti se o ně nedokáže postarat. Kateřina všechno zařizuje za ni – od nákupů až po návštěvy u lékaře. Navíc jí vadí, že se víc než o malého zajímá o Facebook. Dokonce u něho kouří.

Denisa si však myslí, že její matka chtěla vždycky syna. A dostatečně jí to dávala najevo. Protože jí to nebylo dopřáno, chce mít aspoň vnuka jenom sama pro sebe. Když se však poprvé dozvěděla, že je Denisa těhotná, nejdříve ji zbila, pak s ní tři dny nepromluvila ani slovo, a nakonec ji proti její vůli objednala na potrat. O sto osmdesát stupňů otočila až po porodu.

Je snad Denisa jenom hloupá husa? Kateřina to netvrdí, ale považuje dceru za ještě nezkušenou, naivní dívku. Syna jí sebrat nechce, vždyť spolu všichni bydlí. Prý jde o to dát Denise čas, aby dospěla. Ale co když je Kateřina zvyklá, že doma musí být vždy po jejím? Co když ve skutečnosti Denisu nenechá pořádně nic udělat? Co když ji jenom sekýruje?

Soudní síň v pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.