Seriály a filmy

6. března 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Matka chce zbavit syna alkoholika svéprávnosti

Mateřský cit je to nejsilnější, co mohou ženy-matky zažít. Díky němu se jim daří překonávat těžké překážky. Dokážou v sobě najít netušenou sílu, a pokud jde o jejich dítě, umí si poradit i s mimořádně složitými problémy.

Matka zkrátka své dítě bude chránit, i kdyby se proti němu postavil celý svět. Také dnes bude jedna matka chránit svého syna, ačkoliv to tak možná na první pohled nevypadá. Její syn si totiž nebezpečně zahrává se životem. A ona už je na pokraji sil.

Matka Lubomíra je už téměř patnáct let vdova. Pracuje jako ošetřovatelka dobytka v místním družstvu. Kromě domova, rodné vesnice a práce nezná nic jiného. Nemá žádné zájmy. Chybí jí radost ze života. A to především kvůli nesčetným problémům. Bolí ji u srdce, když si uvědomí, kam až se to se synem dostala. Ale už se rozhodla... Chce po soudu, aby jejího syna zbavil svéprávnosti.

Syn Ondřej nepracuje. A nikdy nepracoval. Žije ze dne na den, veškerý čas tráví s kamarády a celou dobu se svědomitě věnuje své největší zálibě: alkoholu. S matkou se neustále hádá. Při každé příležitosti jí vyčítá, že právě ona je příčinou jeho nešťastného života. Myslí si, že mu celý život dělá všechno na zlost. Stejně jako teď. Prý si to všechno vymyslela.

Soudkyně se nestačí divit. Na samém začátku slyšení se překvapeně dozvídá, že Ondřej holduje alkoholu už od třinácti let. Na začátku to bylo tajně a matka Lubomíra to brala jenom jako takovou klukovinu. Přesto už tenkrát chodil Ondřej domů dvakrát týdně opilý.

Ondřej se dohaduje o tom, že kdyby chtěl přestat pít, tak přestane. Ale nechce. Prý není závislý. Jeho právní zástupkyně poukazuje na to, že si Ondřej je vědomý toho, co dělá. Zbavit ho proto způsobilosti k právním úkonům by bylo neodůvodněné.

Jenže Ondřejovy hádky s matkou nejsou nevinné a on už vůbec ne. Za to, co jí udělal, si asi nic lepšího nezaslouží. Teď je na soudkyni, jak rozhodne.

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.