Seriály a filmy

15. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Opravdu syn nemá rád svou matku, jak tvrdí otec?

Co asi masírovala - Soudní síň

Že mezilidské vztahy dokážou být pěkně zamotané, víme všichni. Někdy jsou dokonce tak zamotané, že se v nich ztrácíme. Nebo nás vyloženě táhnou ke dnu.

Pokud se však do těchto sítí zamotají i děti, nabírají všechny vztahové problémy ještě větší obrátky. Důsledky takovýchto problémů mohou být vyloženě fatální.

Proto je důležité, aby i během dnešního jednání soud mimořádně citlivě zvážil, co bude nejlepší pro jedno dítě. Jmenuje se Tomáš, má třináct let a v hlavě pořádný zmatek ze všeho, co se najednou začalo v jeho životě odehrávat.

Tamara o sobě tvrdí, že pracuje jako masérka. Avšak nikdy nespecifikuje, o jaké masáže se vlastně jedná. Nedávno se vrátila ze zahraničí, kde čtyři roky žila a pracovala. Myslí si, že její bývalý manžel Tomáš má špatný vliv na syna. Proto chce, aby byl malý Tomášek svěřený do její výchovy. Ráda by začala novou etapu jejich společného života.

Šest tisíc za masáž

Tomáš pracuje jako manažer sítě restaurací rychlého občerstvení. Všechen volný čas věnuje rodině a dětem, protože je přesvědčený, že jen děti dávají člověku skutečný smysl života.

Rodiče se po šesti letech manželství rozvedli. Malému Tomáškovi tehdy bylo teprve pět let. Tamara se ze dne na den octla bez bydlení a nemohla se o něj starat. A když odjela za prací do zahraničí, staral se o něj výhradně otec.

Dětská práce

Dnes je malému Tomáškovi už třináct a prý Tamaře chřadne před očima. Tamara si myslí, že jeho otec Tomáš má na syna příliš velké nároky. Že ho nutí moc pracovat. Údajně osm hodin denně. Otec však mluví o maximálně hodině a půl práce za týden, která je navíc odměněná kapesným.

Ani během procesu není jasné, co Tamara dělala během několika let v zahraničí a čím přesně se živila. Ale vychází najevo, že otec začal omezovat setkávání syna s matkou. Tvrdí, že na jeho výslovnou žádost. Něco tady nehraje. A je na soudkyni, aby se dobrala k pravdě.

Sledujte Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek