Seriály a filmy

26. ledna 2017 08:38

Drama v Soudní síni: Sousedé na nože

Sousedy si stejně jako rodinu člověk nevybírá. I když v tomto případu ze Soudní síně to bylo všechno trochu jinak. Navrhovatel a odpůrce si byli velmi blízcí. Vůbec jim nevadilo, že žijí v těsném sousedství. Potom se však něco pokazilo. Teď jsou z nich velcí nepřátelé, kteří se tahají po soudech.

Zničil Jan svému sousedovi Ladislavovi jeho exkluzivní japonské třešně schválně? Co skutečně stojí za sousedskou rivalitou a neustálými spory? Obojí postupně vychází najevo v kauze, která je plná osobních vztahů, lásky, ale i závisti a žárlivosti.

Ladislav pěstuje japonské třešně. Má opravdu výbušnou povahu. Hlavně pokud jde jeho nejbližšího souseda Jana, kterého hned na začátku označí za šaška.

Jan prodává zahradní techniku a vlastní pohostinství. Považuje se za šťastného člověka. A právě proto prý leží svému sousedovi Ladislavovi v žaludku. Obvinění považuje za absolutní nesmysl.

Sousedský spor mezi Ladislavem a Janem probíhá už dlouho. Ladislav je přesvědčený, že „jeliman“ Jan se ho snaží zničit. V Soudní síni Jana žaluje za to, že bez svolení vstoupil na jeho pozemek a svévolně ořezal koruny stromů vzácných japonských třešní. Tím mu způsobil škodu 300 tisíc korun.

Ale to není všechno. Ladislav viní Jana z řady dalších sousedských naschválů. Od toho, že mu schválně kouří grilem na zahradu, až po večerní sekání trávníku, kvůli kterému není možné spát. Jenže desetimetrové japonské třešně zase ničí fasádu i střechu Janova sousedního domu. Jan navíc tvrdí, že stromy ořezal po dohodě s Ladislavovou manželkou.

Ne vždy to byli sousedé na nože. Dokonce bývali přáteli. Situace se změnila, když se Jan dal dohromady s Ladislavovou bývalou přítelkyní. Ladislav si na oplátku vzal Janovu bývalou. Od té doby mezi nimi došlo k celé řadě zákeřných schválností i fyzickému násilí.

Ladislav žaluje Jana už potřetí. Drama v Soudní síni se stupňuje. Intenzita nadávek roste.

Soudní síň sledujte od pondělí do pátku v 16.40 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.