Seriály a filmy

22. února 2017 09:00

Drama v Soudní síni: Syn chce zbavit matku způsobilosti k právním úkonům!

Květoslava kdysi byla milující matkou, skvělou babičkou a uznávanou učitelkou. Před dvěma lety se dozvěděla hrozivou informaci o svém zdravotním stavu a situaci psychicky nezvládla.

Kromě choroby, která postupuje pomalu, ale nezvratně, se přidružila další diagnóza. Alkoholismus. Její syn Roman chce situaci řešit mimořádně radikálně. A tak se matka se synem ocitají proti sobě v soudní síni.

Romanovi je dvacet osm let. Je ženatý a má čtyřletou dceru. Pracuje v soukromé firmě jako manažer prodeje. Je to klidný a rozvážný typ muže. Má o svou matku velký strach. Ta kvůli závislosti na alkoholu rozprodává majetek. Přišla i o byt a její dobrá pověst je narušená. Proto navrhuje, aby ji soud zbavil způsobilosti k právním úkonům.

Květoslava má čtyřicet sedm let. Je v invalidním důchodu. Cítí se velmi nešťastná a nepochopená. Zejména proto, že podle svých slov není žádná alkoholička.

Pokud se to nebude řešit co nejdříve, půjde to s matkou od desíti k pěti. Roman je o tom přesvědčený. Zárodek všech jejích problémů vidí v tom, když ji před pěti lety opustil manžel. Následně se dozvěděla, že trpí nevyléčitelnou Alzheimerovou nemocí. Těžko to nese.

Matka začala hodně pít, Zdeněk ji několikrát viděl úplně namol. Ještě horší je, že nemoc a alkohol hodně zasahují do jejího, ale i Romanova života. Květoslava se nechala podvést a prodala čtyřpokojový byt za třetinovou cenu. Rozprodává také originály obrazů a porcelánu, které ji zbyly. Dokonce se zbavila památečních hodinek, které dostala od Romana k čtyřicátinám.

Roman dodnes nepochopil, proč jeho matka musela čtyřpokojový byt prodat. Přesto jí pomohl. Našel pro ni podnájem v malé garsonce… a nájem stále platí za ni.

Proč? Podle Květoslavy proto, že většinu důchodu utratí za léky. Zbytek jí tak, tak vystačí na jídlo a oblečení… přiznává, že když je smutná, dá si skleničku. Pak se jí i lépe spí. Ale alkoholička rozhodně není!

Soudní síň pondělí až pátek v 16.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.