zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Ivana Korolová z Krejzových ostře kritizuje zákaz otců u porodu. Jak to vidí ostatní slavné maminky?

Herečka Ivana Korolová s partnerem, který nejspíš nebude moci být u jejího porodu
Autor: profimedia Herečka Ivana Korolová s partnerem, který nejspíš nebude moci být u jejího porodu
V rámci opatření zaváděných kvůli šíření koronaviru vláda rozhodla mimo jiné o tom, že u porodu nemohou být tatínci. Asi vás nepřekvapí, že nařízení se nelíbí nejen herečce Ivaně Korolové, ale ani dalším slavným budoucím matkám, které mají v blízké době termín. 

reklama

České herečky a zpěvačky, které jsou v očekávání a chystají se rodit v řádech týdnů, samozřejmě rozhodnutí o zákazu přítomnosti partnerů u jednoho z nejdůležitějších a nejintenzivnějších momentů v životě, nenechalo chladné. O své více či méně radikální názory se proto podělily nejen na sociálních sítích, ale i v pořadu Top Star. 

Korolová a Leichtová kvůli zákazu podepsaly petici

Přestože těhotná hvězda seriálu Krejzovi Ivana Korolová podle svých slov rozumí pohledu lékařů a sestřiček, kteří se snaží eliminovat zdroj nákazy, zákaz přítomnosti mužů poměrně ostře kritizuje. “My s partnerem žijeme několik měsíců v jedné domácnosti, spíme spolu v posteli a navzájem se dotýkáme, takže pokud by měl být můj muž nemocný, logicky asi budu mít ten vir i já,” zdůvodnila v Top Staru svůj nesouhlas, který stvrdila i podpisem petice proti tomuto vládnímu nařízení. “Jsem rozhodnutá za tohle bojovat s ostatními ženami. Není to nic proti doktorům ani sestřičkám, ale myslím si, že se to dá vyřešit tak, aby tam ten táta mohl být,” dodala rozhořčeně herečka, která své těhotenství originálním způsobem oznámila na sociálních sítích v prosinci, a tak i jí hrozí, že porod bude muset zvládnout sama.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

...až moje malý bikiny vystřídaj Tvoje mikiny...

Příspěvek sdílený Ivana Korolová (@ivanakorolova),

 

Ještě nesmlouvavěji se ale do zákazu pustila herečka Kristýna Leichtová, která má rodit v nejbližších týdnech. “Zákaz otce u porodu nechápu a nerespektuji v jeho paušálnosti! Chápu rizika a nutnost ochrany zdravotníků. Nechápu ovšem, proč nemůže být u porodu zdravý doprovod. Co udělat nejprve testy a pak zakazovat? Proč, je-li matka nakažená, tzn. nakažen bude nejspíš i otec, nemůže být, za přísnějších hygienických opatření, oporou svojí ženě? (...) Porod není maturitní zkouška. Je to životní milník, pro matku, dítě i otce,” rozohnila se nastávající maminka na svém instagramovém účtu. “Jasně že to nakonec zvládneme! Naše těla jsou k tomuto zázraku stvořená! A děťátko se narodit prostě musí, ovšem tyto okolnosti jsou naprosto násilné a nepromyšlené,” dodala a vyzvala ostatní k podpisu petice. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ta situace si to žádá! Musím k tomu něco říct, už jen z úcty ke všem těm statečným rodičům a lidem, kteří bojují za základní lidská práva. Zákaz otce (doprovodu!!) u porodu NECHÁPU a NERESPEKTUJI v jeho PAUŠÁLNOSTI!!! Chápu rizika a nutnost ochrany zdravotníků. Nechápu ovšem, proč nemůže být u porodu zdravý doprovod? Co udělat nejprve testy, a pak zakazovat? Proč, je-li matka nakažená, tzn. nakažen bude nejspíš i otec, nemůže být, za přísnějších hygienických opatření, oporou svojí ženě? Není to věc kterou si v hlavě lusknutím prstu přenastavíte. Na porod se připravujete 9 měsíců. Porod není maturitní zkouška. Je to životní milník, pro matku, dítě i otce. Ano, dřív se to sfouklo hrc prc, bez zbytečných keců - hlavně nám tu maminko nekřičte! Ale tak to bylo dřív! Nechceme se přece vracet do středověku! V dnešní době si můžeme dovolit i ten luxus, porod prožít, ne ho jen přežít! A řeknu vám, prožitý porod je ten nejkrásnější zážitek na světě!!! Můžeme porodit vědomé klidné dítě, ne řvoucí uzlíček neštěstí. Můžeme porodit hladce, rychle a bez poranění. Ovšem to se většinou podaří jenom, pokud se matka cítí v bezpečí. A tahle situace a tenhle ZÁKAZ, to absolutně nepodporuje. Jasně že to nakonec zvládneme! Naše těla jsou k tomuto zázraku stvořená! A děťátko se narodit prostě musí, ovšem tyto okolnosti jsou naprosto násilné a nepromyšlené. Podepište proto petici aby byl tento bod ještě zvážen, prodiskutován a aby se vymyslely alternativy. https://www.petice.com/puste_tatinky_k_porodu Vyzývám vás, abyste pod příspěvkem diskutovali konstruktivně a s ohledem na citlivost celé situace. P.S.: není to výplod hormony zatemněné těhotenské mysli, mluvila bych tak i netěhotná!!! Pokud chcete, sdílejte. #porod #materstvi #tehotenstvi #porodnice #koronavirus

Příspěvek sdílený Týna Le (@kristyna__leichtova),

 

Klusovi uklidňují zpěvem, Bagárová respektem

Manželé Klusovi jsou zvláště na Instagramu velmi aktivní. I vzhledem k tomu, že Tamara Klusová má za sebou už tři těhotenství, přičemž u druhorozeného Alfréda (3) prožila krušné chvíle kvůli zdravotním komplikacím, dala se jejich reakce na tento zákaz očekávat. Ve svém videu nejprve ona sama vyjádřila všem “maminkám, tatínkům a dětičkám v bříšku” podporu v této nelehké době a poté společně zazpívali tematickou píseň o rodící ženě a tatínkovi čekajícím za zdí s rouškou na puse. Celou si ji můžete poslechnout v následujícím videu. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Tamitadyje (@tamara_klusova),

 

Podstatně umírněněji na zákaz reagovala taky zpěvačka Monika Bagárová. Ta je sice teprve v pátém měsíci, podle vlastních slov se už ale taky pomalu připravuje na to, že bude rodit sama. “Chtěla bych všem ženám poslat hodně síly, energie a hlavně zdravíčka. Věřím, že to zamrzí a jste z toho smutné, ale je potřeba to respektovat. Držím vám palce,” vzkázala nejen těm fanynkám, které se ji na toto téma ptají.  

 

 

Lašková důvěřuje doktorům, Šeredová porodí v Itálii

Smířlivě se na situaci dívá i moderátorka Velkých zpráv na FTV Prima Gabriela Lašková, která své druhé těhotenství veřejně potvrdila na konci února. “Soucítím s vámi, protože když jsem před sebou měla první porod, taky jsem doufala, že tam se mnou bude muž, abych tam nebyla sama, abych tam měla psychickou podporu. Zpětně ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem sama sebe překvapila, jak jsem na to byla připravená, jak jsem zachovala klid, jak jsem naprosto důvěřovala porodní asistentce a panu doktorovi,” snažila se uklidnit a podpořit všechny ženy, kterým se nařízení nevyhne. 

 

 

V nezáviděníhodné pozici se ocitla i Alena Šeredová, která nedávno oslavila 42. narozeniny a s italským miliardářem Alessandrem Nassim nyní čeká vytouženou holčičku. Česká modelka a moderátorka dlouhodobě žije v Itálii, kde muži k porodu kvůli pandemii koronaviru taktéž nesmějí. “Vzhledem k mému těhotenství si nejsem jistá, jestli dokážu být objektivní. Je to tak jedinečný okamžik, že je škoda o to přijít,” vyjádřila se k otázce zákazu tatínků u porodu v rozhovoru pro server Dáma.cz. V porodnici, kde má za tři měsíce přivést na svět třetího potomka, se navíc objevila nákaza u lékařského personálu, a všichni tak musí zůstat v izolaci. “Upřímně na to ani nechci moc myslet a doufám, že v květnu už to bude jiné,” okomentovala současnou situaci s tím, že přes všechny těžkosti se nyní cítí jako nejšťastnější žena na světě.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Takové jiné narozeniny ... semplicemente un compleanno diverso ...#graziepergliauguri #dikyzaprani

Příspěvek sdílený Alena Šeredová (@alenaseredova),

 

Na celou reportáž Top Staru s názory slavných těhotných žen na zákaz tatínků u porodu, se můžete podívat v následujícím videu: 

Autor: Kristýna Šťastná

Matka s dítětem

První čtyři těhotné ženy pozitivně testované na koronavirus porodily. Jak jsou na tom děti?

reklama

Související témata: TOP STAR , koronavirus , těhotenství , porod , tatínek , partner , muž , zákaznařízení , herečky , zpěvačky , názory , sociální sítě , Instagram , TOP STAR

reklama

Přečtěte si také

reklama