Film Týraná: Více jak 12 000 lidí v České republice je oběťmi domácího násilí

Týraná - upoutávka

Domácí násilí se stává společenským tématem, o kterém se mluví, ale statistiky zaznamenaného domácího násilí nijak významně neklesají, naopak. Podívejte se na Prima LOVE v neděli večer na snímek Týraná.

Co uvidíte v pondělí ve snímku Týraná?

Detektivové přijíždějí do rodinného domu, kde byl právě zavražděn muž. Hlavní podezřelou je jeho manželka, Leonie Kellerová. V domě je i syn oběti Jonas. Vyšetřovatelka Viola jde říct Jonasovi, že jeho otec je mrtvý. Jonas spí v horním pokoji a prý nic neví. Poté je odvezen do krizového centra. Leonie Kellerová je vyslýchána na policii. K zabití se přiznala a tvrdí, že to byla sebeobrana. Manžel ji chtěl zabít, protože nebyla uklizená kuchyně. Vrátil se z hokejového klubu a napadl ji nožem. Sama říká, že ho stále miluje. Leonii obhajuje právnička jménem Anna Gottwaldová. Obhajobu staví na nutné obraně. Leonie vzpomíná, jak potkala svého muže, když slavila s kamarádkou Evou silvestra. V tu dobu už měla pětiletého Jonase. Po dvou týdnech se Alexandr objevil u ní ve zlatnictví a koupil jí prsten. Leonie je pak dána do vazby....

Jak dopadne thriller Týraná uvidíte v neděli ve 20.15 na Prima LOVE.

Statistiky o domácím násilí

Podle českých statistik bylo za rok 2017 soudně nařízeno 12 925 občanům vykázání z domova z důvodu domácícho násilí. Stále ale musíme počítat s tím, že další část případů není nahlášena nebo se nedostala do fáze, kdy by bylo nařízeno vykázání policií ČR.

Podle statistického úřadu USA je každou minutu fyzicky vlastním partnerem napadeno 20 lidí.

Každá 4. žena v USA je napadena svým partnerem/ partnerkou.

Každý 7. muž v USA je napaden svou svým partnerem/ partnerkou.

10,5 % mladých dívek ve věku 16 až 19 let zažilo v Anglii minulý rok jakoukoliv formu násilí.

V roce 2016 britská policie zaznamenala 1,1 milionu případů domácího násilí.

V tom samém roce zemřelo 456 lidí ve Velké Británii kvůli domácímu násilí. 70 % bylo žen.

Sledujte snímek Týraná ve 20.15 už na Prima LOVE.

Sdílejte článek