Ani Hruška nepadá daleko od stromu. Koukněte na syna známé módní návrhářky v nedělních Vraždách

V nedělním dílu seriálu V.I.P. vraždy uvidíte v epizodní roli policisty i syna známé módní návrhářky Taťány Kovaříkové. Autorka krásných kostýmů Vražd paradoxně zrovna syna pro seriál neoblékala, protože hraje v klasické policejní uniformě. Přečtěte si v rozhovoru třeba to, jaký má vztah k módě.

Další premiérovou epizodu oblíbeného seriálu V.I.P. vraždy vysíláme opět v neděli ve 20.15 na Primě.

Přečtěte si rozhovor s Maxmiliánem Hruškou, jehož maminka, módní návrhářka Taťána Kovaříková, kromě navrhování modelů pro své kolekce ráda vytváří kostýmy i pro film a televizi. Zaručený estetický příslib dala například našemu seriálu Svatby v Benátkách, nově oblékla právě V.I.P. vraždy.

Byla rolička v seriálu V.I.P. vraždy vaší první seriálovou zkušeností?

Vlastně třetí. Zahrál jsem si v jednom studentském, napůl amatérském filmu. Pak ve filmu Loutkáři, který vznikal v německé koprodukci, jsem se objevil v roli žalářníka.

Vy se ale na hereckou dráhu připravujete. Nedělní detektivky i řadu videobonusů ze seriálu V.I.P. vraždy můžete sledovat také na Prima PLAY

Studuju Vyšší odbornou školu hereckou a teď budu absolvovat, už jsem dokonce dostal nabídku na angažmá z jednoho mimopražského divadla, tak uvidím, jak všechno dopadne. Být hercem byl odmala můj dětský sen, který pak trochu ustoupil do pozadí. Ale v osmnácti jsem se zkusil hlásit na DAMU. Pár lidí – včetně mé tehdejší přítelkyně – mi říkalo, že bych to měl zkusit, že bych se na tuhle profesi hodil. Postoupil jsem sice do dalších kol, ale na DAMU mě nakonec nevzali. Tak jsem se přihlásil na VOŠH. Musím říct, že mě víc láká alternativní než klasické činoherní herectví. Možná i proto, že máme kapelu, která hraje alternativní muziku.

Co to znamená alternativní muzika?

Už dva roky hraju s kapelou The Madhouse Express, zpívám a hraju na kytaru a další nástroje, například na theremin, což je jediný bezkontaktní nástroj. Náš styl hudby bych nazval psychedelický rock, vzdáleně bych ho přiblížil k Pink Floyd nebo Led Zeppelin. Hudba je pro mě nejlepší odreagování, mám spoustu hudebních nápadů, které se snažím využít. Přiznávám, že za hudební nástroje utrácím dost peněz. V hudbě ventiluju své pocity, ale ideální je, když hudbu můžu skloubit s herectvím. Nerad bych jedno odděloval od druhého a nedokázal bych říct, co je mi bližší, protože v životě potřebuju obojí. V Pidivadle, což je scéna naší školy, hrajeme Smrtelné hříchy od Felixe Mitterera, hru o sedmi aktech podle sedmi smrtelných hříchů. Hraju postavu Jana, která vystupuje ve čtyřech z nich. Tahle hra v sobě spojuje alternativní a činoherní herectví, což je přesně styl, který mě baví.

Jaký máte jako syn uznávané módní návrhářky Taťány Kovaříkové vztah k módě?

Baví mě oblékat se zajímavě a občas si vzít na sebe nějakou divnost. To, že jsem vyrůstal v prostředí módy, modelek a máminých výtvorů, mě samozřejmě ovlivnilo. Nechci se nijak vychvalovat, ale myslím, že mám svůj styl oblékání, kterého se držím. Máma říká, že prý mám vkus. Nechci, aby to znělo nějak pyšně, ale když to říká ona, tak jí věřím. (smích).

Když jste byl mladší, třeba v období puberty, mluvila vám maminka do oblékání?

Samozřejmě, že mluvila. Dokonce mi proti mé vůli kupovala oblečení, které jsem buď nosil, nebo nenosil. Někdy jsem dal na její připomínku nebo doporučení, ale občas jsem si omotal „palestinu“ kolem krku. Zkrátka puberta.

Máte rád detektivní seriály, filmy, knihy?

Mám rád Agathu Christie, stejně jako máma, občas jsem si od ní nějakou knihu půjčil. Ale baví mě i filmy a knihy, v nichž je hodně napětí, mám rád thrillery, horory, napětí, záhady.

Co vás ještě baví?

Rád čtu, poslouchám hudbu, nebo se projedu na kole, hlavně mě baví skládat hudbu a rád objevuju nové hudební nástroje.

Chtěl byste si zahrát nějakého detektiva? Nebo vás lákají spíš princové?

Chtěl bych si zahrát padoucha nebo podobnou postavu, jako byl Jean Reno v Leonovi. To je má vysněná role.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.