Jak daleko jsou lidé schopni zajít, aby měli moc? Barnaby to odhalí ve Vraždách v Midsomeru

Vraždy v Midsomeru XIX (2) - upoutávka

Když začnou lidé brát spravedlnost a pořádek do svých rukou, nevěstí to nic dobrého. Přesvědčí se o tom inspektor Barnaby již v úterý večer.

Seznamte se s Bleakridge, tou nejodlehlejší vsí v Midsomeru. Protože sem „ruka zákona“ ne vždy dosáhne, místní vzali právo, pořádek i spravedlnost do svých rukou a jakmile dojde k porušení zákona, rozezní se ve vysílačkách jejich lokální hlídky „červený kód“. Stane se tak i ve chvíli, kdy je v zmrzlý nalezen v svém mrazáku na maso místní řezník Angus Colton…

Vraždu přijíždí vyšetřit Barnaby a seržant Winter. Jako první se setkávají se se zkroušenou sestrou mrtvého Maxine a její dcerou Tarou. Ty oběma osvětlují, že se Agnus v poslední době zajímal o podivné případy několika vloupání ve vsi, nicméně se mu nepodařilo odhalit jejich viníka. Dalším svědkem je Ingrid Lockstonová, která založila místní hlídku před dvěma lety po tragické smrti svého bratra Franka, manžela Maxine. Barnaby se dozvídá i to, že Anguse vůbec neměl v lásce místní hospodský Mitch McAllister. Ten mu ale prozradí, že daleko horší problém, než jeho spor s Angusem, jsou právě sousedské hlídky. Zneužívají svého postavení i moci a svých chováním nejsou daleko od šikany.

Právě kvůli tomu nejsou zdaleka všichni v obci příznivci hlídek. Jenže negativní postoj vůči hlídkám se může těžce nevyplatit. Mitche McAllistera někdo napadne v jeho hostinci, který totálně zdemoluje. Stává se také hlavním podezřelým v případu další vraždy člena hlídky. Ingrid trvá na tom, aby Barnaby potenciálního vraha usvědčil.

Jenže Barnaby namísto toho objevuje shořelé auto, které kdosi před dvěma lety ukradl majitelům místní kavárny, aby jím zabil Ingridina bratra Franka. A na list potenciálních viníků se dostává právě Ingrid a její neznámý souputník, jehož úkolem je umlčet ty hlasy z hlídky, které by je mohli usvědčit z jejich vlastních zločinů konaných za účelem vyššího dobra.

Víte?

  • Hvězdný host v roli „šílené“ Ingrid: Velitelku sousedských hlídek Ingrid Lockstonovou si zahrála známá britská herečka Frances Barberová. Tu můžete znát třeba ze seriálů Medici, Silk, Doctor Who
  • Druhá epizoda 19. série s názvem Zločin a trest měla v Británii premiéru 4. ledna 2017
  • Natáčelo se v Haddenhamu v Buckinhamshire

Vraždy v Midsomeru sledujte na Primě v úterý od 20.15!

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Frances Barber

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.