Vraždy v Midsomeru zpět na obrazovkách! Barnaby má nového parťáka

Vraždy v Midsomeru XIX (1) - upoutávka

„Ves duchů“ Little Auburn je opuštěná již od druhé světové války. Nyní ji ale chystá velké znovuotevření. A protože jsme v Midsomeru, neobejde se to bez vraždy, inspektora Barnabyho a velkého vyšetřování zlověstné pavučiny lží propojujících minulost i současnost. Premiérový díl Vražd v Midsomeru sledujte už dnes večer!

Je večer před znovuotevřením opuštěné vesnice Little Auburn. Ta si zachovává unikátní atmosféru poválečných let, od druhé světové války se jí totiž nikdo ani nedotkl. Ve vedlejší vsi Great Auburn zrovna „jede“ velká párty ve stylu 40. let, která již uvozuje událost následujícího dne.

O budoucnosti Little Auburn a tom, jak by měla vypadat, debatují v zázemí tři silné auburnské tábory – idealista Finn Thornberry spolu s Corinou Cravenovou si už vizualizují svůj sen o eko-vesničce, developeři Lucy a Blake Keswickovi si zase představují Little Auburn coby přístí lokalitu výstavby luxusních rezidencí a Sylvia Lennard by zase ráda zachovala vzezření vsi coby živoucí museum a svědka prvních poválečných let. O tom, jaký směr „dostane zelenou“ se má vyjádřit druhého dne místní statkář Roderick Craven. Když se ale pozdě večer Finn vyrazí projít do Little Auburnu, je oslepen světly tanku, který si to namíří přesně na něj…

Druhého dne ráno je již pouze nalezeno Finnovou tělo, rozdrcené vahou tanku. V tu chvíli je na místo činu povolán Barnaby, společně s novým seržantem Jamiem Winterem. Jak se ukazuje při prvním vyšetřování, Finn měl manželku, o níž nikdo ze vsi nevěděl. A už vůbec ne jeho snoubenka Corina.

Jako první ovšem padá logicky podezření na jeho rivaly, kteří měli s Little Auburn jiné úmysly než eko-vesničku. Developeři Keswickovi vypadají, že jsou z obliga. I přes rozdílné názory totiž byli s Finnem přátelé. Zato Sylvia Lennardová jej upřímně nenáviděla.

Nebyl by to nicméně Midsomer, kdyby se vše obešlo s jednou vraždou. Roderick Craven, otec Coriny, který měl oznámit rozhodnutí ohledně budoucnosti opuštěné vsi, je nalezen mrtev. Aniž by komukoliv, natožpak policii, oznámil, co s Little Auburnem bude. Při hlubším vyšetřování začínají vyplouvat na povrch další a dalších podivná tajemství, Barnaby dokonce objeví ilegální hadí farmu! Stojí za vraždami běžná chamtivost, nebo naopak vášeň?

To bude muset Barnaby „rozlousknout“, a to co nejdříve. Protože se schyluje k další vraždě, která rozhodně nebude poslední…

Zajímavosti:

  • Během večeře pátrá Sarah, jak se Barnabymu spolupracuje se seržantem Winterem. A i když se Barnaby tváří nabručeně, je jasné, že mu jeho nový parťák, který je veselá kopa, sedl.
  • V této epizodě si užijí milovníci hadů, i když to bude spíše thriller než odpočinek. Hadi se dokonce budou podílet na jedné ze smrtí místních obyvatel.
  • Epizoda Vesnice, která vstala s mrtvých se natáčela ve vsi Little Missenden v anglickém Buckinhamshire a britskou televizní premiéru měla 18. prosince loňského roku.

Vraždy v Midsomeru sledujte v úterý od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky vražda Vraždy v Midsomeru TV Prima Druhá světová válka Jamie Winter

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.