Jenom hlas nestačí – Nightwork uměli provokovat!

Který interpret z české a slovenské hudební scény má podle vás největší X Factor? Hlasujte v naší soutěži a vyhrajte nový telefon SONY XPERIA. A proč hlasovat pro Nightwork?

České hudební lány pročísla v posledních letech i funky sranda mašina Nightwork. Banda českých herců v čele s Vojtěchem Dykem a Jakubem Prachařem sdružená kolem skladatele Františka Soukupa ukázala svůj X Factor (a Talent) v podobě zaručené schopnosti pobavit.

Téhle partě nebylo nic svaté a jejich hlavní zbraní byla recese. Kdo má větší X Factor? HLASUJ ZDE a vyhraj nový telefon SONY XPERIA

Nejdřív předělali do bzučivé reggae verze pohádkovou píseň Mája známou v podání mistra Karla Gotta, aby na sebe následně strhli pozornost skladbou Globální oteplování, v níž svorně v refrénu zpívají: „Já jsem gay, jsem gay, jsem teplej!“ Ale to byl teprve začátek!

Největší úspěch zaznamenala kapela po vydání hitového singlu Tepláky postaveného na sloganu „Tepláková souprava, kule dej si doprava“ z alba Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa, které skupině vyneslo ocenění Skupina, Album a Videoklip roku na cenách Anděl 2010. Vlak se rozjel, Nightwork byli všude. Samozvaná zábavová kapela byla headlinerem festivalů a vyprodávala sportovní haly.

Pod heslem „co nešokuje, nikoho nezajímá“ se stále populárnější Vojta Dyk dožadoval před přímou prezidentskou volbou možnosti být zvolen hlavou státu (i když na to nemá zákonem stanovený věk) a vrcholem provokace byla „pomsta bulvárním novinářům“, když na svou tiskovku pozvali porno herce, kteří nezůstali u něžných polibků.

To už ale bylo moc i na přítelkyni vysokého fešáka vpředu Tatianu Vilhelmovou a pomalu se začal blížit konec. Možná právě ona nebyla pověstnou Yoko Ono, která stála za rozpadem kapely. Třeba už i Vojtovi Dykovi začalo připadat lepší zpívání jazzových klasik s B-Side bandem než „rovnání si kulí" v Teplákách s Nightwork.

Název loňské poslední desky a megakoncertu ve vysočanské aréně je tak víc než výstižný: Čauki mňauki.

Ondřej Těšínský

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.