Vařit sous vide doma? Sledujte jak to jde ve Zdeňkově akademii

Zdeňkova akademie (3) - upoutávka

Hovězí žebra na červeném víně, králík na rozmarýnu nebo kuřecí supreme s ratatouille. Vše připraveno sous vide. Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich ve 3. premiérovém dílu představí moderní metodu vaření, s jejíž pomocí jde připravit skutečně všechno. Jen nám to zabere trošku času a chce to dobře nacvičit. Sledujte proto v neděli Zdeňkovu akademii.

Sous vide stojí na principu dlouhého ohřevu surovin při nižší teplotě s tím, že surovina je zabalená ve vakuu a ponořena do vodní lázně s precizně kontrolovanou teplotou. Výhodou je intenzivnější aroma i chuť, protože vakuum tyto aspekty ještě posiluje.

Ztráty jsou minimální a nehrozí ohřátí na vyšší než požadovanou teplotu, což je např. u steaků častý problém.

Řeší problém vysušeného masa

"Já osobně nemám příliš rád steaky sous- vide, jsou trošku příliš “měkké” a malinko bez výrazu. Na druhou stranu ale touhle metodou navždy vyřešíte problém vysušených kuřecích prsou, vysušené ryby a dalšího," říká Zdeněk pohlreich k modnímu hitu posledních let

"Je zapotřebí se dobře technicky vybavit, je to celkem sofistikované a nelze to obejít. Způsobů je několik – můžete si pomoct nějakým domácím způsobem nebo nejlépe investovat do kvalitních pomocníků," dodává.

Více ukáže v pořadu Zdeňkova akademie v neděli v 18.00 na Primě.

Zdeňkova akademie

Šéf si své žáky vybral z řad diváků a neváhal je pozvat do své kuchyně na ranči u Zdeničky. Během dvanácti premiérových dílů se spolu s nimi zaměří na ovládnutí dvanácti kuchařských technik!

2017

Režie: Filip Majer


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.