Celebrity

25. března 2023 09:00

Tomáš Durčák

Jak se opravdu cítí manželka Michaela Schumachera? Žije jako vězeň, prozradil přítel

Rozhovor s legendou formule 1 Mikkou Häkkinenem

Letos v prosinci uplyne deset let od hrozivého úrazu hlavy, který při lyžování utrpěl sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher (54). Jeho blízký přítel nyní prozradil, že manželka bývalého závodníka Corinna mu nedovolila jej navštívit a ve snaze uchránit Schumacherovo soukromí žije poslední dekádu spíš jako vězeňkyně zcela izolovaná od společnosti.

Dle Eddieho Jordana (74), který před lety dal ve své závodní stáji jako první ve formuli 1 Schumacherovi šanci, má za sebou Corinna dekádu nikoliv ve zlaté kleci, ale spíš ve vězení. Byť má k dispozici manželovo nesmírné bohatství, je prakticky neustále zavřená doma, nechodí na žádné společenské akce ani na obědy, aby se vyhnula otázkám na svého manžela.

„Je to už téměř deset let a Corinna si za tu dobu doslova nikam nevyrazila. Žije v podstatě jako vězeň, protože by se jí každý okamžitě chtěl vyptávat na Michaela. Ona však určitě netouží po tom, aby jí někdo každou minutu připomínal jeho zdravotní stav,“ prozradil Jordan v rozhovoru pro web OLBG.

Dle dostupných informací je jediným, kdo mohl Schumachera od jeho nehody pravidelně navštěvovat, jeho bývalý šéf ze stáje Ferrari a bývalý ředitel FIA Jean Todt (77). V rozhovoru z roku 2021 prozradil, že závodní legendu vidí dvakrát měsíčně. Německému deníku Bild následně prozradil, že Michael je v nejlepších možných rukou.

Čtěte také: Trpícího Schumachera chtěl zradit blízký přítel. Média mají s rodinou jasnou dohodu

Léta trvající embargo na jakékoli informace o zdravotním stavu Schumachera jeho manželka aspoň trochu prolomila až v dokumentu, jenž měl premiéru v roce 2021. „Michael mi chybí každý den. A nejenom mně, ale i dětem a rodině. Všem moc chybí. Je jiný, ale je tady, což nám podle mě stále dává sílu,“ svěřila se Schumacherova manželka, jejíž život se v poslední dekádě téměř výhradně točí okolo péče o něj.

„Jsme spolu. Žijeme spolu doma, věnujeme se terapii a snažíme se dělat vše pro to, aby se Michael zlepšoval a aby měl maximální pohodlí. A taky aby cítil naši rodinu a naše pouto. A ať se stane cokoli, vždy se pro něj budu snažit dělat vše, co bude v mých silách. My všichni se budeme snažit,“ řekla tvůrcům Corinna, která při rozhovoru neudržela emoce.

„Snažíme se jít dál jako rodina tak, jak to vždy Michael dělal a dělá. A naše životy rovněž pokračují dál. Vždy říkal, že soukromí je soukromí. Proto je pro mě nesmírně důležité, aby mohl i nadále v klidu prožívat svůj soukromý život. Michael nás vždycky chránil a teď pro něj to samé děláme my,“ dodala se slzami v očích manželka legendárního závodníka.

Ve stopách svého úspěšného otce nyní kráčí jeho syn Mick Schumacher (24), který za sebou má již několik sezon ve formuli 1 a tu letošní stráví jako záložní jezdec stáje Mercedes. „Myslím, že já a táta bychom se dneska chápali trochu jinak. Mohli bychom spolu probírat mnohem víc věcí. Často myslím na to, jak skvělé by to bylo. Vzdal bych se čehokoli jen proto, abychom si mohli popovídat. Tyhle momenty, které má většina lidí se svými rodiči, už tady pro mě nejsou – nebo v mnohem menším měřítku,“ svěřil se Mick ve stejném dokumentu.

Zatímco o skutečném aktuálním zdravotním stavu Schumachera neexistují žádné ověřené informace, v září loňského roku v dokumentu pro francouzskou televizi TMC švýcarský neurolog profesor Erich Rieder prohlásil, že dle jeho názoru se slavný závodník již nikdy zcela nezotaví.

„Myslím, že se nachází ve vegetativním stavu, což znamená, že je sice při vědomí, ale nijak nereaguje na vnější podněty. Dýchá, jeho srdce tluče, pravděpodobně se dokáže posadit a s pomocí udělat i pár kroků, ale nic víc,“ vyjádřil profesor své domněnky o závodníkově stavu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.