Seriály a filmy

29. června 2015 00:55

Iva Kropáčková

CO DĚLAT, KDYŽ... chci zrušit smlouvu s mobilním operátorem. Jde to?

Záleží na situaci. V případě smluv na dobu určitou obecně platí, že smlouvy vypovědět nelze. Na rozdíl od smluv na dobu neurčitou, které výpověď umožňují. Jiná je ovšem situace, když jedna ze smluvních stran smlouvu poruší...

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se akvokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Nedávno si mi moje kamarádka stěžovala, že není spokojena se službami svého mobilního operátora, a když mu chtěla vypovědět smlouvu, dozvěděla se, že to nejde. Myslela jsem si, že každou smlouvu lze vypovědět. Nebo mají operátoři nějakou fintu, na kterou si máme dát pozor?

Odpověď: Obecně platí, že smlouvy se mají dodržovat a nelze je vypovědět, jakmile si to jedna ze smluvních stran usmyslí. V případě smluv na dobu určitou pak obecně platí, že smlouvy vypovědět nelze na rozdíl od smluv na dobu neurčitou, které výpověď umožňují. Existují samozřejmě výjimky a možnosti výpovědi pak mohou upravit i samotné smluvní strany ve smlouvách. Jinou situací potom je, pokud operátor poruší některou ze svých smluvních povinností, na základě níž by mohl zákazník od smlouvy odstoupit.

Doporučujeme také: Mobilní operátoři mění smlouvy, jen tak a legálně. Nesouhlasíte? Odejděte

Co se týče dotazu, operátoři dle mého názoru (při uzavírání smluv) finty nemívají, protože jsou regulovaní a pod dohledem; naopak jejich zákazníci by si měli již při uzavírání smluv s operátory uvědomovat a hlídat, s čím souhlasí a k čemu se dobrovolně zavazují.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

Zodpovězené dotazy:

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek
Štítky telefony

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.