Příběhy

29. srpna 2019 13:36

Martina Čerňanská

Příběh Martiny (31): Byt mého přítele je plný věcí po bývalé ženě

Dlouho jsem byla sama nebo měla jen krátké známosti. Moje maminka už z toho byla celá vylekaná.

Mám nesmírně úzkostlivou maminku. S tátou se rozvedli, když mi bylo třináct, od té doby na mě máma byla sama a asi ji to poznamenalo. Stále se něčeho bála. Že nebudeme mít dost peněz a nebudu moci jet se školou na lyžařský výcvik. Že onemocním. Že začnu ze vzdoru nosit ze školy špatné známky. Ale nic z toho se nestalo. Všechno jsme s mámou zvládly. Nejnověji má strach z toho, že se nikdy nevdám a nebudu mít děti, protože mám trauma z komplikovaného rozvodu rodičů a z toho, jak je výchova dítěte složitá, zvlášť když je matka na všechno sama. Tahle poslední obava je možná kapku opodstatněná. Aspoň to tak vypadá. Donedávna jsem měla jen relativně krátké známosti. A abych pravdu řekla, většinou jsem to byla já, kdo je ukončil. Ale poslední dva roky je všecho jinak. Do mého života vstoupil Robert. A já si snad poprvé bez jakýchkoli pochybností řekla: Ano, to je nejspíš ten pravý.

Málem omdlela

Když jsem to oznámila mámě, málem omdlela. Robert je totiž o devatenáct let starší než já a rozvedený. Máma se rozplakala a poprosila mě, abych řekla, že jsem si jen dělala legraci. Kdepak legraci. O tom, že se objevil On, se přece nežertuje. Robert je milý, laskavý, charismatický, má smysl pro humor. Je okouzlující. Má náročné povolání, pracuje jako stavbyvedoucí. I přesto si na mě čas vždy udělal. Sním o tom, že mě požádá o ruku. Tedy, snila jsem o tom, než mě zavedl do svého království. Má překrásnou vilu se zahradou na konci líbezné, poklidné vesničky. Když mě domem prováděl, málem to se mnou praštilo. Ne že by se mi nelíbil, naopak. Je velký, vkusný, světlý a příjemný. Ale kam pohlédnete, tam to připomíná Robertovu bývalou ženu. V každé místnosti narazíte na nějakou památku na ni. Bojím se, že v koupelně je i její zubní kartáček. A kdyby jen to!

Stále ji miluje?

V obývacím pokoji jsem narazila na spoustu jejích fotografií, ale i obrazů, protože ráda maluje. Všude jsou hromady naaranžovaných sušených květin, protože ráda aranžuje. Kuchyni vévodí její veliká zarámovaná fotografie, na níž je ve večerních šatech. K mému úžasu tu zůstaly i její boty, a dokonce v šatně i šaty – prý se pro ně zastaví, až se jí bude chtít. Nezmohla jsem se ani na slovo, jen se na to všechno dívala s otevřenými ústy. Robert nic nepochopil, myslel si, že tímhle způsobem obdivuji jeho krásnou vilu a že mě úžas připravil o slova. Tak to nebylo. Ten večer jsem šla za mámou a brečela. Konečně jsem pochopila, že mě s Robertem idylická budoucnost asi nečeká. A že to, že je o mnoho starší a rozvedený, může přinést i velké problémy. Je snad nezdravě závislý na bývalé ženě? Stále ji miluje a je v duchu pořád s ní? Moje máma je o tom přesvědčena.

Martina (31) ze středních Čech

Sdílejte článek
Štítky Česko příběhy příběh čtenářky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.