Bohužel jako ze života - v britské kriminálce bude řádit střelec ve škole

Frustrace a osobní izolace, to jsou podle odborníků hlavní důvody, proč se poslední dobou stávají střílecí masakry na školách. Takovým případem se bude zabývat i britský slavný krimi seriál Mrtví svědci v pátek ve 20.15.

Co zpočátku vypadá jako sebevražda, se nakonec ukáže jako teprve začátek veškerého pekla. Když je Leo přivolán k tělu studenta biochemie, vše vypadá jako nevinná sebevražda. Tuto teorii podporuje i fakt, že ho ostatní žáci šikanovali. Druhý den ve škole řádil šílený střelec, který zabil všechny, kdo s tím měli něco společného.

Jak postupuje střelec?

V kampusu londýnské univerzity, na jejímž ústavu forenzních věd působí i Leovo oddělení, je nalezen mrtvý student druhého ročníku biochemie, Jason Renfrew. Na první pohled všechno vypadá jako sebevražda. Mrtvý navíc bral antidepresiva. V žaludku mrtvého najde Harry paměťovou kartu z mobilního telefonu. Jsou na ní fotky studentů, na které Jason podal stížnost, protože ho šikanovali.

V Jasonově skříňce najde detektiv Andy Salch zbraň s ostrými náboji. Děkanka univerzity popírá, že by se Jason chystal zastřelit své nepřátele. Je ale pravděpodobné, že chystal pomstu. U fotek měl totiž napsaná i čísla pokojů na kolejích a číslo učebny, ve které se měli všichni nacházet v den jeho smrti… Zatímco Leo a jeho tým vyšetřují s detektivem Salchem na univerzitě, někdo začne ve škole střílet.

Detektiva při tom zastřelí. Obzvlášť se střelec zajímá o učebnu, ve které je zrovna Nikki s Harrym. Je to totiž učebna, ve které měli být všichni lidé na Jasonových fotkách. Jason podle všeho plánoval střelbu ve škole a měl komplice, kterého ale nikdo nezná. Chodí po chodbách s kapucí na hlavě a není možné rozeznat, o koho jde. Jelikož záchranná služba nevkročí do budovy, dokud nebude bezpečno, rozhodnou se Nikki a Harry sami pomoct raněným. Najdou jednoho raněného studenta, který byl na Jasonově seznamu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.