Castle bude znovu na zabití! Po páté!

Richard Castle je zpátky. Zbrusu nová pátá řada populárního detektivního seriálu Castle na zabití právě startuje. První díl premiérové série uvidíte už ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love.

Co úspěšného spisovatele a schopnou vyšetřovatelku čeká poté, co se spolu ráno probudí? Budou pár? To se vysvětlí již zítra. Ještě než se pustíte do sledování zapeklitých případů a vztahových peripetií, mrkněte však na pár zajímavostí o seriálu i představitelích hlavních rolí!

Castle a jeho kultovní role

Ačkoliv je role Castla pro Nathana Filliona jednoznačně největším komerčním úspěchem jeho kariéry, ostruhy kultovní postavy v kultovních seriálech si vydobyl jinde. Fanoušci sci-fi a produkce Joshe Whedona vůbec si ho totiž zamilovali jako kapitána Malcolma Reynoldse v nešťastně ukončeném seriálu Firefly a Caleba v Buffy – přemožitelce upírů. Ostatně v Castlovi můžete často slyšet odkazy na Firefly a pátá série není výjimkou. V šestém díle se totiž hlavní hrdinové vydají vyšetřovat vraždu na fanouškovský con a později si dokonce v seriálu zahraje Gina Torres, jež ve Firefly ztvárnila Reynoldsovu zástupkyni.

Na People´s Choice Awards 2013 slavil Castle na zabití hned dvojí úspěch – byl totiž oceněn jako nejlepší dramatický seriál a cenu za nejlepšího dramatického herce si odnesl i sám sympaťák Nathan „Castle“ Fillion. A není divu, neboť v páté řadě není o zvraty nouze – kromě (ne)překvapivého posunu vztahu s Beckettovou totiž bude muset Castle zachránit dceru, kterou mu unesli.

Velký psavec je Nathan Fillion i ve skutečnosti. Nadšeně tweetuje, jeho účet můžete najít na adrese @nathanfillion.

Stana Katic jednou v Noční show Davida Lettermana prozradila, jak získala roli vyšetřovatelky Beckettové. Během kamerových zkoušek se jí totiž zdálo, že její tunika je příliš dlouhá, požádala tedy Nathana Filliona o zkrácení. Ve chvíli, kdy vzal „Castle“ do ruky nůžky a začal stříhat, vešel do místnosti producent – a bylo jasno.

O tom, že oba představitelé byli pro seriál dobrá volba – a fanoušci si je a jejich případy zamilovali – ostatně svědčí i fakt, že televize ABC uvede 23. září již šestou řadu!

První díl premiérové páté řady Castle na zabití již ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2023

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.