Castle řeší hazard: Poznejte vévodkyni, která mu už v 18. století propadla

Vraždu v kasinu řeší Castle a Kate Beckett. Mrtvým je spolumajitel. Stopy vedou k jeho ženě, obchodnímu partnerovi i dalším podezřelým. Než případ vyřešíte, seznamte se s Lady Georgianou Spencer-Cavendisch. V životě této pozoruhodné dámy měl hazard bohužel pevné místo, do dějin však vešla jinak.

Krásná a chytrá

Patří k nejznámějším anglickým šlechtičnám dějin, díky biografickému snímku Vévodkyně (kde ji ztvárnila Keira Knightley) před pár lety upoutala pozornost i fanoušků filmových romancí. Georgiana Spencer-Cavendish velkou část života prožila v 2. polovině 18. století. Byla krásná, chytrá, s výborným vkusem, velice společenská a na svou dobu poměrně ambiciózní – zasahovala například i do politických záležitostí. Její život však poznamenaly vztahové komplikace, alkohol a hazard.

Roky ve třech

Georgiana Spencer-Cavendisch. Foto: Thomas Gainsborough/Wikimedia Commons

Více jak dvacet let žila v milostném trojúhelníku, poté, co se její přítelkyně Elisabeth Foster stala milenkou vévody a porodila mu dvě děti – chlapce a holčičku. Elisabeth Foster byla spisovatelkou a léta čekání se jí vyplatila – po Georgianině smrti se stala druhou manželkou vévody z Devonshiru. Svou vlastní nemanželskou dceru Elizu, kterou počala při románku s hrabětem Greyem, si však Georgiana nechat nemohla. Na nátlak manžela a matky ji krátce po narození roku 1792 dala na výchovu k rodině svého milence. Eliza však na svou matku nezapomněla a později svou nejstarší dceru pojmenovala právě Georgiana. Toho se však už vévodkyně nedožila.

Vévodovo překvapení

Zemřela totiž roku 1806, v necelých 49 letech, v důsledku abscesu na játrech. A ačkoliv pocházela z bohatých poměrů, nechala po sobě značné dluhy – v přepočtu na dnešní peníze to bylo 3 720 000 liber! Vévodkyně se tak bála reakce manžela, že je tajila a najevo vyšly až po její smrti. Když vévoda na dluhy přišel, měl údajně poznamenat pouze: „To je všechno?“ Georgiana je zajímavá nejen svými schopnostmi, krásou a pohnutým osudem, ale i příbuzenstvím s Lady Dianou. Narodila se totiž jako Georgiana Spencer. Někteří v jejich životech nacházejí paralely.

Vyřešení vraždy v kasinu v dalším díle seriálu Castle na zabití sledujte v úterý ve 20.15 na Prima Love.

Silvestr s Primou Love!

Také vás nebaví silvestrovské veselí za zvuků petard? Ty z nás, které chtějí strávit poslední den v roce 2012 v klidu domova, i tak můžou prožít večer plný zábavy, zvratů, lásky a luxusu! Prima Love vám ukáže silvestr, z kterého vás hlava bolet nebude.

Keenu Reeves v listopadové romanci

O naší klasickou seriálovou nabídku vás nepřipravíme ani na silvestra. Ale večírek posledního dne v roce začne romancí s rozervaným Keenu Reevesem. Listopadová romance (20:00 hod.) je tak trochu bláznivý příběh o dvou lidech, kteří se svým životním stylem nepřibližují ani omylem. Keenu Reeves v roli tvrdého kariéristy potká velice netradiční dívku Saru (Charlie Theron). Sara se bude snažit během jednoho měsíce ukázat svět v jeho lepší perspektivě.

Svět celebrit

Po Listopadové romanci se vrátíme do prostředí, které důvěrně známe. Životy českých celebrit podrobně rozebere Martina Gavriely v pořadu Top Star Love (22:05). Jak české celebrity slavily Vánoce? Jaké dárky chystaly pro své nejbližší?

A sex (nejen) ve městě

Ve 22:40 se rozběhne další epizoda úspěšného seriálu Sex ve městě. Carrie se nikdy nebojí zeptat, a tak se dozví, že pan Božský se už nikdy nehodlá ženit. Ani s Carrie, autorkou novinářských sloupků o sexu. Ani její přítelkyně Charlotte to nemá lehké, přestože potká nejlepšího milence na světě. Pan Zajíček je sice návykový, ale také na baterky….

Od 23:15 až do silvestrovské půlnoci prožijeme v záři luxusu a celebrit společně s pořadem Top Star. Silvestr plný zábavy, vztahů, lásky a leckdy šťastných konců, ten prožijete s Primou Love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.