Castle řeší vraždu astronauta. A připomíná slavný vesmírný film

Jedno je jasné. Astronaut Tom Richwood se do vesmíru už nepodívá. Někdo ho totiž zabil během simulace letu na Mars. A Castle s Beckettovou tak mají na stole další případ. Než zjistíte, komu ležel Richwood v žaludku, připomeňte si snímek, k němuž odkazuje i původní název dnešní epizody – Wrong Stuff.

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

Nejklasičtější

A tím je už 32 roků stará stylová záležitost The Right Stuff, v češtině distribuovaná pod názvem Správná posádka. Režisér Philip Kaufman v ní předkládá příběh sedmi (budoucích) astronautů – účastníků projektu Mercury, v rámci něhož Američané poprvé vyslali člověka do vesmíru.

Hvězdné obsazení

Ve snímku zazářili Sam Shepard, Ed Harris a Dennis Quaid. Přistálo mu také 8 nominací na Oscara, z čehož proměněny byly čtyři – vedle technických kategorií akademici ocenili parádní hudbu Billa Contiho.

Rychlost zvuku

Společně s osudy astronautů z projektu Mercury snímek navíc sleduje i vzlety a pády (doslova) slavného pilota Chucka Yeagera. Ten jako první pilot se svým strojem překonal rychlost zvuku. Špetkou ironie však je, že herec Sam Shepard, který Yeagera ztvárnil, se prý ve skutečnosti bojí sednout do letadla. Samotného Yeagera ve snímku můžete vidět v roli barmana. Ve scéně, kdy JFK předává Alanu Shepardovi vyznamenání, zas zahlédnete některé skutečné astronauty z projektu Mercury.

Hvězdné obsazení každým coulem!

Hodí ze slavného snímku nějakou hlášku Castle i během úterního dílu?

Mimochodem český název téhle epizody je Mise na Mars. A stejnojmenné sci-fi drama Briana de Palmy (Zjizvená tvář, Mafiáni) čistě fikčního charakteru pro změnu pojednává o nevydařeném prvním letu na Mars a dramatické záchranné misi.

Další díl seriálu Castle na zabití uvidíte v úterý od 20.15 na Prima love.

- nov

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.