Ivan Milat: Psychopat, který řádil v australských lesích. Nepozorovaně

Vraždu mladíka, jehož tělo bylo objeveno v lese a jenž v dětství přišel o oba rodiče, řeší komisařka Lindströmová. Lesní vrah počátkem 90. let řádil v australském Novém Jižním Walesu. Trvalo několik let, než se mu policie dostala na stopu. Další díl Místa činu uvidíte ve čtvrtek od 20:15 na Love.

Vrah turistů

Ivan Milat se zaměřoval především na turisty. Zabil sedm mladých lidí ve věku od 19 do 22 let a jejich těla pohodil v lese Belanglo. Pětice obětí byli cizinci - tři Němci a dva Britové. V dalších dvou případech se jednalo o Australany cestující z Melbourne.

Záliba ve zbraních ho formovala

Už prostředí, z kterého Ivan Milat pocházel, bylo zřejmě hrozné. Podle svědků byl Milatův otec hrubián a sadista, který děti neúměrně trestal. Podle sourozenců se pak u Ivana začala projevovat agresivita spojená až s fanatickým zájmem o zbraně. V lovu a střílení měla údajně zálibu celá rodina, u Ivana to však výrazně překročilo normální meze. Když dospěl, spáchal několik přestupků, něco mnohem horšího však přišlo s počátkem 70. let, kdy byl obviněn ze znásilnění poté, co nabral do auta dvě stopařky. Nakonec však vyvázl bez trestu.

Brutální vrah v autě

Jeho vražedné šílenství začalo o necelých dvacet let později. Milat měl podobnou taktiku jako v případě unesených žen - jako mírný řidič nabral stopaře, později na ně vytáhl zbraň a změnil se v bestii, která své oběti mučila a pomalu zabíjela v lese. Své oběti paralyzoval, těla posmrtně aranžoval do bizarních póz. V roce 1990 jedna z jeho obětí přežila - student za jízdy vyskočil z auta a ztratil se pronásledovateli z dohledu. To, že je na scéně sériový vrah, však policii došlo až ve chvíli, kdy se začala objevovat těla v lese…

Policie šla najisto za psychopatickou rodinkou

Policie se poměrně brzy zaměřila na Milatovy a později konkrétně právě na Ivana - napomohlo jim i zmíněné obvinění ze znásilnění z počátku 70. let. U Milata doma pak našli spoustu osobních věcí obětí i skvrny od krve. Milat dostal sedmkrát doživotí a osmnáct let navrch bez možnosti podmíněného propuštění. Excesy měl i ve vězení - pokusil se o útěk, uřízl si prst s úmyslem poslat ho soudu. Před několika lety se Milat bohužel dočkal i svých „napodobitelů“ - a rovnou z rodiny. Jeho prasynovec s kamarádem zabili chlapce, který slavil své sedmnácté narozeniny. V lese, kde vraždil Milat. Oba muži byli odsouzeni k mnohaletým trestům.

Další díl Místa činu uvidíte ve čtvrtek ve 20:15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.