Seriály a filmy

25. listopadu 2013 10:00

Petra Kloidová

Multiherečka Kirsten Dunst

Blonďatá kráska se stala hrdinkou našeho kanálu Prima love. Proč? Kromě netradičního vzhledu má i netradičně velký herecký talent, který dokáže využít až na dřeň.

Kirsten Caroline Dunst se narodila ve městě Point-Pleasant ve státě New Jersey dne 30. dubna 1982 Klausovi a Inez Dunstovým. Před filmovými kamerami se poprvé objevila ve třech letech, a to v reklamě na panenky.

Jako sedmiletá dostala roli ve filmu Woodyho Allena Příběhy z New Yorku. V roce 1990 se pak stěhuje se svojí matkou a bratrem Christianem do Los Angeles. Rok 1994 pro ni znamenal velký skok v kariéře, když si zahrála upírku Claudii po boku hvězd a nejžádanějších herců té doby Toma Cruise a Brada Pitta ve filmu Interview s upírem, za kterou byla nominována na Zlatý glóbus a získala MTV Award pro skokana roku.

Kirsten Dunst v šatech Louis Vuittona. Foto: isifa.com

Kirsten však jako dětská hvězda neusnula na vavřínech a od svých třinácti hraje v jednom úspěšném filmu za druhým. Celý svět ji poznal v letním blockbusteru Spiderman, kde si zahrála Mary Jane. Ale určitě si ji všichni pamatujete jako blonďatou holčičku z Jumanji.

Její poslední velkou a úspěšnou rolí byla ta ve filmu Melancholia, kde si zahrála opravdu depresivní nevěstu vedle švédské hvězdy Aleksandra Skarzsgarda. Na Prima love jste ji mohli vidět v Oscarem ověnčeném snímku Marie Antoinetta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.