Styl: Inspirujte se Audrey Tautou v kůži Coco Chanel!

Audrey Tautou znáte jako zasněnou Amélii. V neděli ji však uvidíte jako ikonu módního světa. Perly, námořnické tričko a elegantní silueta, to všechno si okatá Audrey vypůjčila od Coco Chanel ve stejnojmenném filmu, který uvidíte v neděli na Prima love.

Snímek Coco Chanel uvidíte na Prima love v neděli ve 20.05.

Coco Chanel se stala fenoménem, jenž ovlivnil dámskou módu víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Do příchodu Coco si ženy ničily svá těla v korzetech, nabíraných sukních. Role žen a mužů byly jasně vymezeny a hlavně omezeny. Pokud už ženy studovaly, tak proto, aby mohly dobře zabavit svého muže. Domov byl jediné místo, kde ženy mohly vládnout. A Coco Chanel? Všechny tyto společenské stereotypy popřela. Nejprve začala módou. Poté svou vlastní emancipací ukázala, že ženy mohou žít i jinak. Být samostatné.

Co jsou znaky módy Coco Chanel?

Perly jsou jedním ze znaků Chanelu a nechybějí ani na dnešních přehlídkách. I nynější návrhář módního domu Chanel, Karl Lagerfeld, se perlám nevyhýbá, naopak. Jsou jedním z hlavních doplňků každé přehlídky na jakýkoliv způsob.

Námořnické tričko

Coco Chanel je na několika fotkách zachycená právě v pruhovaném tričku, silně připomínajícím to, které nosili námořníci. Ve své době však tímto stylem, který doplnila černými širokými kalhotami, rebelovala v pařížské společnosti. K tomuto modelu také nosila ručně upletený slamák. Coco byla přebornicí v tom, aby i v těžkých dobách, jako byly obě světové války, využila materiál, jenž byl nejvíce dostupný. Takové byly její kolekce šatů ze žeržeje, z kterého se šilo mužské spodní prádlo. Coco měla úžasný smysl a hlavně odvahu kombinovat módu, dnes bychom řekli z ulice, tedy nejspíše chudších Francouzů, s luxusem.

Pánský styl

To ona oblékla ženy do kalhot. Když se účastnila jako jedna z luxusních milenek v roce 1909 dostihů, oblíbené kratochvíle pařížské společnosti, měla je poprvé na sobě. Způsobila poprask. Ale také podnítila otázky dalších dam na to, kde by je mohly sehnat...

Elegantní silueta

Ženy do příchodu Coco Chanel oblékaly korzety, které vytvářely postavu obřích přesýpacích hodin. Coco celý proces zjednodušila. Sama jako drobná a úzká brunetka naordinovala ženám elegantní postavu bez zbytečných křivek navíc. Stačily jen ty vlastní. Jednoduchost a minimalismus z tvorby Coco Chanel přímo tryskal...

Inspirujte se stylem Chanel v galerii!

Jak vypadala Coco Chanel sama?

Film Coco Chanel s křehkou Audrey Tautou uvidíte na Prima love ve neděli ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.