Zajímavosti o seriálu Roseanne? Clooney, první lesbický polibek i balík peněz

Roseanne je jeden z nejoblíbenějších sitcomů 80. a 90. let. Další díl populárního sitcomu Roseanne uvidíte ve středu od 11.50 a 12.20 na Prima love. Mrkněte na pětici zajímavostí o slavném seriálu.

Netypická rodinka

Zvláštností seriálu je už to, že nezobrazuje zrovna ideální středostavovskou americkou familii. Roseanne, Dan a jejich ratolesti a známí jsou prostě pořádně svérázná partička.

Poprvé na obrazovce

Právě v Roseanne byl první lesbický polibek na televizní obrazovce. Stalo se to v dílu Don´t Ask Don´t Tell – 18. epizodě 6. řady natočené v roce 1994. Tvůrci seriálu se zasazovali o práva LGBT komunity. Pro to, aby byly do seriálu zařazeny homosexuální charaktery, samotnou Roseanne Barr inspirovalo například to, že její sestra Geraldine je lesba a bratr Ben gay. Sama Barr v reálném životě také podporuje manželství homosexuálů.

Dobrý tatík

Postava Dana Connera ztvárněná Johnem Goodmanem se v roce 2004 umístila na hezkém 13. místě v žebříčku "Nejlepších televizních tatíků všech dob", který inicioval časopis TV Guide.

Mladík Clooney

V první sérii jste mohli vidět slavného George Clooneyho "zamlada". Mrkejte, jak mu to seklo:

Roseanne si vydělala

O tom, jakým fenoménem seriál byl, svědčí i plat Roseanne Barr v poslední řadě seriálu – tehdy totiž dostávala 650 000 dolarů za epizodu. Jen pro srovnání – herci z Teorie velkého třesku (seriál můžete sledovat na Prima Cool) loni vyjednávali o jednom milionu za epizodu. O tom, jak legendární tento sitcom byl, svědčí i to, že v roce 2002, několik let poté, co sitcom skončil, zařadil TV Guide Roseanne mezi 100 nejlepších seriálů všech dob.

Další díl populárního sitcomu Roseanne uvidíte ve středu od 11.50 a 12.20 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.