Marimex

Máte u domu krásnou zahradu, ale využíváte ji maximálně k sušení prádla? Přiveďte na ni život! Poradíme, jak pro děti udělat zahradu atraktivní a bezpečnou.

Vytáhnout děti z domu na čerstvý vzduch se může zdát jako nesplnitelný úkol. A to zejména kvůli tomu, že dnešní děti tráví čas nejraději u televize, počítače, případně neustálým kontrolováním displeje telefonu. Přitom stačí přizpůsobit zahradu jejich potřebám a zálibám. Je totiž důležité myslet na to, že děti potřebují přírodu a její poznávání pro správný vývoj.

Při plánování toho, co a jakým způsobem vylepšit, si připomeňte své dětství. Vraťte se v myšlenkách do bunkrů, ve kterých jste si hráli s kamarády, zavzpomínejte, jak vám vítr cuchal vlasy na houpačce. Pokud jste volný čas alespoň částečně trávili venku, určitě si vybavíte mnoho zážitků a vzpomínek, na jejichž základě si uvědomíte, co by se mohlo líbit i vašim potomkům. A zapojte je také, ať sami řeknou, po čem touží.

Pravděpodobně budou jmenovat domečky, trampolíny, obří skluzavky, prolézačky, nebo houpačky. Podtrženo a sečteno – jedním z největších snů každého dítěte není nic menšího než soukromý lunapark. A i v tomto případě nemusí zůstat jen u přání, protože postavit vlastní zábavní park na zahradě není složité. Začít můžete třeba plastovými skluzavkami a houpadly, která se dají v případě potřeby jednoduše přemisťovat. Jakmile si zvolíte místo, které dětem nejvíce vyhovuje, půjde další budování samo.

Velmi oblíbené jsou různé schovávačky v podobě domečků, ať už samostatných, nebo v kombinaci s žebříky, lezeckými stěnami a houpačkami. Velké hrací sestavy se pak stávají dominantou celého prostoru zahrady. Úspornějším řešením může být jednoduchá houpačka, či houpací kruh, který se dá zavěsit i na vzrostlý strom. Houpací kruhy bývají nezvykle prostorné a často udělají radost i dospělým. Nejmenší děti naopak potěší pískoviště, které skýtá nekonečné hodiny zábavy.

V poslední době se těší velké oblibě zejména zahradní trampolíny. Děti skákání baví a navíc při něm posílí svalstvo i aerobní kapacitu. Díky preciznímu zpracování materiálů a množství ochranných prvků je skákání na trampolíně bezpečnou zábavou. Jedny z nejbezpečnějších trampolín najdete na www.marimex.cz. Na stránkách prodejce objevíte i mnoho dalších prvků, které z vaší zahrady udělají ten pravý dětský zábavní park. Ratolesti budete mít pod dohledem a v pohodlí domova. Neváhejte se inspirovat.

-PR článek-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.