Maminka Jana Dolanského jako pašeračka drog! V životě to neměla jednoduché

V oblíbeném seriálu z vojenského prostředí se v epizodní roli objeví herečka Mária Dolanská. Ztvární v něm babičku, která je pro milovaného vnuka ochotná riskovat i vlastní život. Nejen postava, ale i sama herečka měla na place svoji rodinu. Jak už napovídá příjmení, jejím synem je herec Jan Dolanský. Promluvila nejen o něm, ale i o těžkých chvílích, které se svými dětmi prožívala a možná dodnes prožívá.

Herečka Mária Dolanská je pro rodinu ochotná udělat téměř cokoliv, ale jak sama říká, do takové situace, kterou jí přichystali scenáristé seriálu 1. MISE, by se nikdy nedostala. „Hraji tady takovou pohádkovou babičku kluka, který pašuje drogy. Ona ho miluje a chce mu pomoct, protože on jí slíbí, že už bude hodný. Tak si ji použije jako přepravce drog,“ říká herečka o epizodní roli s tím, že by něco takového samozřejmě nikdy neudělala.

Konečně čas na rodinné setkání – v práci

Na natáčení svých obrazů se potkala i se synem Honzou Dolanským. Ten v seriálu ztvárňuje postavu Dana Hofmana, lékaře, který má za úkol vycvičit frekventanty pro vojenskou misi. Kvůli jeho pracovní vytíženosti se moc nevidí, proto Mária tuto roli brala i jako možnost, jak svého syna vidět. „Věděla jsem, že 1. MISI točí, a když mi tuto roli nabídli, byla jsem moc ráda. Ptala jsem se i produkce, jestli budu mít to štěstí a s Honzou se uvidíme… On je sluníčko, byl vždycky, odmalička,“ prozradila Dolanská s tím, že se synem se potkala aspoň na chvíli v zákulisí. Seriál 1. MISE sledujte ve středu ve 20:15 na Primě!

Mária Dolanská se pro herectví narodila

Ač byla zvyklá na plná divadelní hlediště a velké role, nyní je herečka ráda za každou menší roli. „16 let jsem hrála v divadle v Hradci Králové. Pak jsem se přestěhovala do Prahy s kluky, svými dvojčaty, a zůstala jsem hodně stranou. Změnila se totiž hrozně situace jak politická, tak v kultuře a divadle. Nesehnala jsem práci, a tak jsem musela jít dělat něco jiného, protože jsem živila své děti sama,“ vzpomíná maminka Honzy Dolanského na nemilé dopady bývalého režimu a s viditelným dojetím dodává, že od té doby je jí jen půlka. Pro herectví se totiž narodila a strašně jí chybí. Její manžel Zdeněk Dolanský zemřel v říjnu 2020, diváci ho mohli vidět v několika kriminálních seriálech.

Mária Dolanská před časem zazářila také v seriálu Slunečná. I tam se v zákulisí potkala se synem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.