Zdraví a nemoci

13. listopadu 2016 07:30

Anna Kopečková

Ženská rýma vs. mužská „rýmička“. Která je horší?

Z mužů a z jejich zvládání nemocí si dělají ženy legraci snad už od nepaměti. Co ale teprve když přijde ta nejkrutější, nejvážnější a nejhorší nemoc zvaná „rýmička“?

Je snad mužská rýma skutečně horší než ta ženská? Pojďme se na tuto otázku zaměřit.

Nejnovější studie poukazují na fakt, že mezi ženským a mužským tělem je mnoho evidentních rozdílů, což jsme si jistě už na první pohled mohli všimnout. Krom jiných tělesných proporcí se ale lišíme především díky rozdílným hormonům. Podle posledních výzkumů mají právě ženy hormony, které mužům chybějí. Jedná se především o ty, které slouží jako ochrana a obrana organismu. Údajně proto si žena s viry, tedy nyní konkrétně s viry rýmy dokáže poradit mnohem snadněji a především rychleji. Naopak mužské tělo, které tyto ochranné hormony nemá, trpí daleko více a prožívá rýmu se vším všudy.

Muži jsou díky rýmě také mnohem více unaveni, čímž při práci bez odpočinku riskují své celkové zdraví a mohou tak obyčejnou rýmu dovést až do zánětu dutin. A jelikož méně chráněné mužské tělo je vystaveno horším obtížím, jedním z nejčastějších řešení nemoci bývají antibiotika. Ano, muži tedy při své „rýmičce“ mohou nakonec skončit i s antibiotiky, které žena dostává běžně až v nezvladatelném stavu při angíně.

Zachraňte mu život!

Při nemoci všichni potřebujeme účast, péči a lásku. A zároveň si můžeme navzájem pomoci. U mužů je to o něco snazší, protože si upřímně přiznejme, že i jejich nemoc můžeme tak trošku využít v náš prospěch. Třeba při společných a hezkých chvílích v peřině u televize, protože při rýmě nikdo není zas až tak nemocný. Muž zajisté ocení, když žena jeho utrpení prožívá s ním a vědoucí smích si nechá, až když o samotě v kuchyni svému pacientovi vaří čaj a maže rohlíčky.

Připravte také svému muži horkou lázeň s příjemnou vůní máty, která ho uvolní a především se mu díky páře bude lépe dýchat. Z lékárny mu doneste kapky do nosu pro dospělé, protože zabírá bleskovou rychlostí a za 25 sekund zbaví nepříjemných příznaků a rýmu postupně vyléčí. Váš muž vás bude za záchranu svého života milovat ještě víc. Pokud to ovšem vůbec ještě lze.

Mléko od medvěda

Legraci a uvolnění přináší alkohol, ale to vy přece dávno víte, o tom si nemusíme dlouze povídat. Přestože ho tradičně konzumujeme pro zpříjemnění a uklidnění po rušném pracovním dni či týdnu, tentokrát ho použijme jako lék v pravém slova smyslu. Tzv. medvědí mléko připravíme tak, že ve sklenici mléka rozmícháme 2 lžíce medu a přidáme jednoho panáka rumu. Samozřejmě to s alkoholem nepřeháníme a v další rundě již servírujeme opět zázvorový čaj.

Prostě – splňte svému protějšku vše, co na jeho uslzených očích uvidíte. Chce snad videohru, svíčkovou, prášky, kapesník, obkládek, „ten báječný koláč, co pečeš, když přijedou vaši“, jahody v lednu? Prostě to zařídíme! On totiž vážně trpí, ale my si můžeme být jisté, že až budeme mít smrt na jazyku my, snese nám modré z nebe.

Podívejte se také na:

-mh-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.