Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Ženská rýma vs. mužská „rýmička“. Která je horší?

Z mužů a z jejich zvládání nemocí si dělají ženy legraci snad už od nepaměti. Co ale teprve když přijde ta nejkrutější, nejvážnější a nejhorší nemoc zvaná „rýmička“?
Vydáno: 13.11.2016
Muži při rýmě riskují celé své zdraví. A někdy možná i život...
Autor: archiv Muži při rýmě riskují celé své zdraví. A někdy možná i život...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je snad mužská rýma skutečně horší než ta ženská? Pojďme se na tuto otázku zaměřit.

Nejnovější studie poukazují na fakt, že mezi ženským a mužským tělem je mnoho evidentních rozdílů, což jsme si jistě už na první pohled mohli všimnout. Krom jiných tělesných proporcí se ale lišíme především díky rozdílným hormonům. Podle posledních výzkumů mají právě ženy hormony, které mužům chybějí. Jedná se především o ty, které slouží jako ochrana a obrana organismu. Údajně proto si žena s viry, tedy nyní konkrétně s viry rýmy dokáže poradit mnohem snadněji a především rychleji. Naopak mužské tělo, které tyto ochranné hormony nemá, trpí daleko více a prožívá rýmu se vším všudy.

Muži jsou díky rýmě také mnohem více unaveni, čímž při práci bez odpočinku riskují své celkové zdraví a mohou tak obyčejnou rýmu dovést až do zánětu dutin. A jelikož méně chráněné mužské tělo je vystaveno horším obtížím, jedním z nejčastějších řešení nemoci bývají antibiotika. Ano, muži tedy při své „rýmičce“ mohou nakonec skončit i s antibiotiky, které žena dostává běžně až v nezvladatelném stavu při angíně.

Zachraňte mu život!

Při nemoci všichni potřebujeme účast, péči a lásku. A zároveň si můžeme navzájem pomoci. U mužů je to o něco snazší, protože si upřímně přiznejme, že i jejich nemoc můžeme tak trošku využít v náš prospěch. Třeba při společných a hezkých chvílích v peřině u televize, protože při rýmě nikdo není zas až tak nemocný. Muž zajisté ocení, když žena jeho utrpení prožívá s ním a vědoucí smích si nechá, až když o samotě v kuchyni svému pacientovi vaří čaj a maže rohlíčky.

Připravte také svému muži horkou lázeň s příjemnou vůní máty, která ho uvolní a především se mu díky páře bude lépe dýchat. Z lékárny mu doneste kapky do nosu pro dospělé, protože zabírá bleskovou rychlostí a za 25 sekund zbaví nepříjemných příznaků a rýmu postupně vyléčí. Váš muž vás bude za záchranu svého života milovat ještě víc. Pokud to ovšem vůbec ještě lze.

Mléko od medvěda

Legraci a uvolnění přináší alkohol, ale to vy přece dávno víte, o tom si nemusíme dlouze povídat. Přestože ho tradičně konzumujeme pro zpříjemnění a uklidnění po rušném pracovním dni či týdnu, tentokrát ho použijme jako lék v pravém slova smyslu. Tzv. medvědí mléko připravíme tak, že ve sklenici mléka rozmícháme 2 lžíce medu a přidáme jednoho panáka rumu. Samozřejmě to s alkoholem nepřeháníme a v další rundě již servírujeme opět zázvorový čaj.

Prostě – splňte svému protějšku vše, co na jeho uslzených očích uvidíte. Chce snad videohru, svíčkovou, prášky, kapesník, obkládek, „ten báječný koláč, co pečeš, když přijedou vaši“, jahody v lednu? Prostě to zařídíme! On totiž vážně trpí, ale my si můžeme být jisté, že až budeme mít smrt na jazyku my, snese nám modré z nebe.

Podívejte se také na:

Přírodní cestou proti rýmě a nachlazení: Co určitě pomůže?

U léčby rýmy platí, že nic nás nezachrání okamžitě jako mávnutím kouzelného proutku, ale po malých krůčcích můžeme dospět k tomu, že se oněch krušných sedm dní dá rýma přežít o něco příjemněji.

Šalvěj

Šalvěj

Lžíci sušené šalvěje přelijte 2 dcl horké vody a nechte 15 minut vyluhovat. Vzniklý čaj můžete buď kloktat, nebo popíjet 3x denně. Šalvěj hojně používají zpěváci pro uklidnění hlasivek, pomůže i vám.

Trpí rýmou celá rodina? Máme pro vás tipy, jak to řešit

Trpí rýmou celá rodina? Máme pro vás tipy, jak to řešit

 

-mh-

Článek je zařazen v: zdraví, nemoc, nachlazení, chřipka, rýma, mužská rýmička
Reklama