zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Trpí rýmou celá rodina? Máme pro vás tipy, jak to řešit

Trpí rýmou celá rodina? Máme pro vás tipy, jak to řešit
Autor: thinkstock.com Trpí rýmou celá rodina? Máme pro vás tipy, jak to řešit
anna kopečková , Vydáno: 24.10.2016
A je to tady! Děti přišly ze školy s rýmou, manžel už začíná také posmrkávat a je tak jen otázkou času, kdy to skolí i vás. Pokud se rýma v rodině sejde, obvykle to stojí za to. Jak ji přežít a ještě se rychle uzdravit?

reklama

Týden ani sedm dní se trápit rozhodně nemusíte. Zkuste účinnou pomoc z lékárny i osvědčené triky našich babiček. Kombinace obojího zabere určitě.

Zahřejte se od nohou

Až se doma zachumláte do pyžam a županů, zkuste dát nožky do lavoru s horkou vodou a pěkně prohřáté pak do tlustých ponožek. Rýma způsobuje překrvení nosní sliznice vedoucí až k ucpání nosu. Působením horké vody a tepla se roztáhnou cévy v prohřívaných nohách a tím se mimo jiné odkrví i nosní sliznice. Zmírníte si tak pocit ucpaného nosu.

Přírodní cestou proti rýmě a nachlazení: Co určitě pomůže?

U léčby rýmy platí, že nic nás nezachrání okamžitě jako mávnutím kouzelného proutku, ale po malých krůčcích můžeme dospět k tomu, že se oněch krušných sedm dní dá rýma přežít o něco příjemněji.

Šalvěj

Šalvěj

Lžíci sušené šalvěje přelijte 2 dcl horké vody a nechte 15 minut vyluhovat. Vzniklý čaj můžete buď kloktat, nebo popíjet 3x denně. Šalvěj hojně používají zpěváci pro uklidnění hlasivek, pomůže i vám.

Dobré jídlo a čerstvý vzduch

A že máte rýmu a nic vám nechutná? Uvařte buď pořádnou česnečku nebo silný vývar. Nadarmo se neříká, že česnek je přírodní antibiotikum. Pro děti je lepší jemnější vývar, který zasytí, zahřeje a ještě jim dodá potřebné tekutiny. Zkusit můžete také specialitku – vejce na hniličku posypané pořádnou dávkou čerstvého křenu. Pochutnáte si a krásně protáhnete nos. Výborné je pití domácího zázvorového čaje. Nastrouhaný čerstvý zázvor přelijte vroucí vodou, dle chuti přidejte med nebo třeba sirup z agáve, který je vhodný i pro ty, kteří v novém roce hubnou. Po poradě s lékařem ho mohou i diabetici, neboť nezvyšuje hladinu krevního cukru tak rychle, jako třeba právě med.

Nezapomeňte také pravidelně větrat, čerstvý vzduch je důležitý pro miminka stejně, jako pro rodiče. Na noc můžete dát na topení mokré ručníky či prostěradla, bude se vám dýchat lépe. Hlavu si dejte do vyšší polohy pomocí polštáře nebo podložením matrace.

Po čem sáhnout v lékárně

Přírodní mořskou vodu použijte při prvních příznacích rýmy. Mořská voda čistí a posiluje nos a u malých dětí je také výborným pomocníkem při odsávání hlenů – hleny v nose naředí a odsávačka je snáze odsaje. Pokud máte vy nebo dítě ucpaný nos, ptejte se v lékárně po speciální mořské vodě na ucpaný nos. Uvolní ho díky své přiměřené koncentraci soli a díky mědi působí i protibakteriálně. Proto je vhodným pomocníkem při bakteriální rýmě (projevuje se hustějším zelenožlutým hlenem).

Pokud už sáhnete po léčivých kapkách nebo spreji na rýmu, zvolte přípravek bez konzervačních látek – působí v plném rozsahu, ale je v nose šetrnější a trvání rýmy může zkrátit až o dva dny.

Nezapomeňte zajít také do drogerie pro papírové kapesníky; jejich používání je hygieničtější než neustálé vytahování kapesníku látkového, který je plný bacilů.

autor: JJ

reklama

Související témata: angína , pitný režim , nachlazení , chřipka , rýma , podzimní nachlazení , léčba rýmy , nosní kapky , zánět dýchacích cest , ucpané nosní dutiny

reklama

Přečtěte si také

reklama