5 nejlepších dezertů z Přístavu

Sladké se nikdy neomrzí a v Zátoce se peče hodně. Hlavně Jitka, která si o svém životě v Zátoce vede blog, kde se se čtenáři dělí o recepty na dorty, které peče pro různé příležitosti. Z kuchyně Dívky ve žlutém jsme pro vás vybrali pět nejlepších z nich.

Dívka ve žlutém, jak si blogerka Jitka na internetu říká, často a ráda peče. Její recepty najdete na jejím blogu Dívka ve žlutém. Nejčastěji peče dorty pro různé příležitosti, jako byl naposledy třeba křest nové kuchařky Ouška, na níž se podílel i Alois Drozd společně s Libuší. Jitka však nejraději peče s někým, třeba s mladou Johankou Skálovou.

Jitka vám teď představí pět jejích nejpovedenějších dezertů.

Exotický dort

Jeden z prvních dortíků, který jsem upekla po tom, co do Přístavu přijela moje velká kamarádka Johanka Skálová, byl exotický perský dort. Skvělé na něm je, že je bezlepkový a díky celým pomerančům, které se přidávají do těsta, i nádherně vláčný a voňavý.

RECEPT najdete tady

Vintage dort

Když jsme se s místními dámami vydaly do Prahy do divadla, čekala nás docela dlouhá cesta autobusem. Abychom měly co mlsat, přibalila jsem nám originální vintage dort s borůvkami. Dlouho vydrží a jí se snadno i v polních podmínkách. :)

RECEPT najdete tady

Tiramisu

S Josém se u plotny potkáváme docela často. Připravovali jsme spolu třeba tiramisu, snadný dort i pro začátečníky, když si potřeboval usmířit Ivanku Braunovou. Dali jsme si hodně záležet na kakaovém zdobení a vyplatilo se. Ivanka Josému vše odpustila. :)

RECEPT najdete tady

Cheesecake

Když se Pivodům narodila malá Klárka, upekla jsem na oslavu rychlý cheesecake. Utahaný José z něj měl vážně radost. :) Můj tajný tip? Přidat k dezertu navíc čerstvé ovoce.

RECEPT najdete tady

Hruškový koláč

Lehký ovocný koláč, který nejen báječně chutná, ale i krásně vypadá, jsem upekla na vítání občánků. Jen se po něm zaprášilo. :)

RECEPT najdete tady

Více receptů, ale i nápadů, jak zkrášlit vaše obydlí, a informace o dění v Přístavu najdete na blogu www.divkavezlutem.cz

Blogerka Jitka vás také nedávno provedla celou Zátokou. Chcete se podívat, kde vaše oblíbené seriálové postavy bydlí?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.