Je Marek alkoholik? Zeptali jsme se Martina Dejdara

"Odkdy snídáš pivo," zeptala se kdysi jeho dcera Johana. Majitele hospody Přístav bez lahve vychlazeného piva uvidíte málokdy. Otevírání Přístavu zavdává příčin k pití tolik jako množství osobních neúspěchů v jeho životě. Je Marek Skála alkoholik? Martin Dejdar si myslel, že na to má jasný názor...

Dalo by se říci, že Marek Skála v prvních dílech Přístavu nezřízeně pil. Nezřízené chuti na to ztrestat celou láhev vodky si u Marka začal všímat i jeho kolega Roman. Při jakémkoliv projevu nelibosti vůči jeho pití, se Marek choval poměrně útočně. Nemluvě o tom, že Marek na gymnáziu ztratil práci hlavně kvůli alkoholu. Všechny indicie mluví jasně. Marek Skála je alkoholik. Nebo je to jinak?

Zeptali jsme se přímo jeho představitele Martina Dejdara, jak on vnímá postavu Marka.

"Já to nevidím jako alkoholismus, já to vidím jako takový jev, kdy člověk řeší životní situaci a občas je alkohol nejblíže. A pokud si prostě neřeknete, že teď už pít nebudete a neustále si myslíte, jak si většina lidí myslí, že to máte pod kontrolou, tak se čas od času, jak se tak říká, nametete.

Uznávám, že v Markově případě je to samozřejmě víc, než by to mělo být, takže možná trochu alkoholikem je, ale uvidíme, jak to s ním bude dál. Je pravdou, že Marek opravdu zatím docela dost pije," zamýšlí se představitel seriálové postavy.

A proč vlastně Marek Skála pije? To, co byl v Praze prachobyčejný útěk z tvrdé reality neúspěšného učitele tělocviku a neúspěšného jedince v ambiciózní společnosti, se v Zátoce proměnilo v obyčejný zvyk. Zvyk, který vítá veškeré návštěvy, ale i osobní neúspěchy, jež chce oslavit obsahem promile v krvi. Podle středečního dílu to však vypadá, že i tento zlo-zvyk začíná Markovi vadit.

Přístav můžete sledovat každé pondělí a středu na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.