Seriály a filmy

16. listopadu 2015 10:00

Petra Kloidová

Měli jsme drsné síto, dvě ze tří písniček se na album nedostaly, říká SLZA

Kapela Slza - Křest CD Katarze (2015)

Hudební skupina SLZA, kterou musí znát i diváci seriálu Přístav podle písně Katarze, jež seriál vždy zakončuje, vydala první album se stejnojmenným názvem. 13. listopadu měli křest alba, který pokřtili společně s fanoušky. Jak probíhala práce na desce?

SLZA si vybrala pátek 13. jako den, kdy pokřtí svoje první album. A bylo na čase, singly jako je "Lhůta záruční" a "Celibát" posloucháme v rádiích zhruba rok. Fanoušci tak netrpělivě očekávali celou tvorbu dvojice Lukáše Budila a Petra Lexy. Dočkali se právě v pátek, kdy SLZA pokřtila album s názvem Katarze (stejnojmennou písní najdete i na albu a jako znělku v seriálu Přístav).

V celém albu najdete podle hudebníků mikropříběhy, jež spojuje právě katarze, tedy duševní očištění od náročné zkušenosti. Křest CD proběhl v Megastore Koruna na Václavském náměstí společně s davem fanoušků.

"Na cédéčku je deset písniček, ale neznamená to, že deset písní tvoří člověk tři roky. My jsme měli docela přísné síto. To znamená, že se spousta písniček zahodila, spousta z nich se odložila do šuplíků. V podstatě se na album dostala jedna ze tří," vysvětluje kytarista Lukáš Budil.

Patrony alba se stali režisér Vít Karas (stojí za úspěšnými videoklipy "Celibát" a "Katarze") a herečka Vlastina Svátková, která ztvárnila hlavní roli ve videoklipu "Katarze". SLZU po křestu alba čeká několik koncertů.

Pár dní nato se dvojice potká s fanoušky v Pardubicích, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě a Bratislavě. Na všech vybraných místech Petr s Lukášem taktéž zahrají krátký akustický set, představí zbrusu nový merch a stráví čas se svými posluchači.

Hádali se kluci během natáčení alba? A jaká píseň z alba je jejich nejoblÍbenější? Podívejte se na celý rozhovor.

Sdílejte článek