Mikuláš z Přístavu udělal radost dětem v nemocnici

TOP STAR - Mikuláš v nemocnicích

Herci z primáckého seriálu Přístav se převlékli do kostýmů Mikuláše, anděla a čerta. Zuzana Slavíková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Kristýna Kociánová, Václav Jiráček, Petr Vágner a Dominika Býmová nadělovali sladkosti a dárky dětem na dětské chirurgii v Thomayerově nemocnici v Praze.

Protože děti byly po různých chirurgických zákrocích, včetně transplantací, čerti se je snažili spíš rozesmát, než vystrašit. Přesto pár slziček ukáplo. Asi nejvíc vystrašená byla malá vietnamská holčička, která viděla Mikuláše s jeho suitou evidentně poprvé.

Mikulášskou výpravu, která podělila zhruba pětačtyřicet dětí, zcela ovládla Kateřina Kaira Hrachovcová. Ta dokonce vlezla k jednomu dítěti do postele, aby ho rozesmála. Na jiném pokoji si s dospívající slečnou ze Slovenska zazpívala písničku Mira Žbirky Biely kvet. „Snažila jsem se být veselý čert, nechci, aby děti měly z dnešního odpoledne nějaké trauma. Čert by měl být zlobivý a škodolibý, ale zároveň dobrák. Moje mikulášská vzpomínka se váže k natáčení. Kdysi jsem točila s Karlem Kachyňou film Městem chodí Mikuláš, kde jsem hrála zdravotní sestřičku. Moc ráda na to vzpomínám,“ říkala.

Čerta hrál sám pro sebe

Kateřině dělal parťáka Václav Jiráček. Ten si čertovský kostým vyloženě užíval, neváhal se ani válet po zemi a lézt po kolenou jako pes, aby děti rozesmál. „Vypadá to, že dělám čerta pro děti, ale já ho dělám vlastně pro sebe, protože jednou za rok potřebuju toho ďábla ze sebe vypustit,“ zdůvodnil. „Jako kluk jsem se čerta moc bál, protože k nám chodil sochař pan Adámek. My jsme byli jeho poslední štace, a protože před námi byla hospoda, byl čert nejen strašidelný, ale taky už dost nametený,“ smál se Václav.

Úplatek čertovi

Zuzana Slavíková zavzpomínala, jak reagovaly na čerta s Mikulášem její děti, když byly malé. „Můj syn se čerta moc bál, ale věděl, jak si poradit. Když mu bylo asi pět let, zavolal dopoledne babičce a poprosil ji, jestli by neugrilovala kuřecí křidýlka, aby měl pro čerta úplatek. Babička mu přání splnila a čert byl moc rád, že měl večeři,“ smála se při té vzpomínce. Při nadílce myslela nejen na děti, ale také na sestřičky a čokoládovou figurkou obdarovala i primáře oddělení. „To máte na nervy,“ zdůvodnila.

Kristýna Kociánová prý vždycky byla spíš za čerta, do kostýmu anděla se oblékla poprvé. „Ale já jsem anděl celý rok,“ vysvětlovala . „Jako dítě jsem se čertů hodně bála, bydleli jsme v paneláku, jednou k nám přišli dva čerti a mou o tři roky starší sestru strčili do pytle a běhali s ní po celém bytě, že si ji odnesou. Zatímco ona se spíš smála, já jsem strašně usedavě brečela a měla strach, že si ji opravdu odnesou,“ vzpomínala Kristýna.

Jak ze z Mikuláše stal táta

Mikulášská výprava měla dárky nejen pro děti, ale i pro sestřičky, kterým rozdala kafe Jihlavanka a hrníčky Dominika Býmová z Přístavu známá jako Dívka ve žlutém, která bloguje o tom, co se děje v Zátoce. „Mikuláše dělal vždycky táta a jednou se stalo, že mu od prskavky ohořely vousy a spálil si nos. Když pak přišel domů bez masky, pochopila jsem, že Mikuláše dělal on,“ řekla Dominika.

Postavy ze seriálu Přístav uvidíte už dnes ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.