Olga Želenská a Kristýna Kociánová: To je podoba seriálové matky a dcery

Nepřehlédnutelnými postavami v primáckém seriálu Přístav jsou Lily a Ivana Braunovy, které hrají Olga Želenská a Kristýna Kociánová. Jaký osud matku s dcerou do chatové osady Zátoka zavál? A proč se skrývají před Mírou Šimáčkem, kterého hraje Václav Jiráček?

Ivana se stará o malou dcerku a vydělává si šitím látkových hraček. Spolu s matkou Lily začaly žít na chatě, aby mohly pronajmout svůj byt a měly z čeho žít. Ivana se drží při zemi, Lily je bohém, bývalá operní pěvkyně, která na svou kariéru už jen vzpomíná. V osadě se jim žije hezky, dokud jim život opět nezačne komplikovat Ivanin bývalý partner a otec její dcerky Míra Šimáček.

Při pohledu na Braunovky, jak se Ivaně a Lily říká, každého hned napadne, že tvůrci seriálu nemohli vybrat lépe. Olga Želenská s Kristýnou Kociánovou jsou si totiž i v reálu velmi podobné. A přesto, že se do začátku natáčení osobně neznaly, okamžitě si padly do noty. „To je pravda. Mám totiž úplně stejně starou dceru a Kristýnka mi ji připomíná, takže se mi náš seriálový příběh hraje sám. Ivana a Lily spolu mají moc hezký vztah, i když Lily se někdy neubrání tomu, aby Ivaně nemluvila do života,“ vysvětluje Olga.

Ivana bez brýlí je jako dcera Lily

„Protože hraju Ivanu bez brýlí, hodně lidí mi říká, že jsme si s Olgou opravdu podobné. V této dvojici je dcera ta realistka, která stojí nohama na zemi, zatímco její matka Lily je bohém. Ivana je trochu zakřiknutá a nerozhodná. Například když se znovu objeví její bývalý partner, snadno se nechá uchlácholit jeho hezkými řečmi o tom, že se změnil. Lily ale ne, ta ho nemá ráda jednou provždy,“ říká Kristýna.

V chatové osadě, kde se seriál natáčí, se oběma líbí. „Já mám boudičku u Sázavy a tam je to jako přes kopírák. Podle osudů tamních lidí by se dala napsat spousta seriálových příhod,“ směje se Olga.

Proč se Ivana svého bývalého partnera tolik bojí? Protože je to psychicky labilní a manipulativní muž, který ji bil. „Míra Šimáček je chronický lhář a manipulátor, udělá všechno pro to, aby dosáhl toho, co chce. A jsou mu úplně jedno city lidí, které svým jednáním raní,“ popisuje svou roli v seriálu Přístav Václav Jiráček.

Nový seriál Přístav uvidíte už ve středu na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 7. 2024

Berani, smíchejte dnes realitu s trochou fantazie. Na chvíli si odpočiňte a odreagujte se. Zkuste strávit čas meditací a vyčistěte si hlavu od každodenních starostí. Uklidňující, relaxační činnosti jsou tím nejlepším způsobem, jak dnešní den strávit. Vydejte se na procházku s přáteli a ponořte se do hovoru na obskurní témata. Dopřejte si čas a prostor pro snění.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.