Petr Lexa oslavil pětadvacátiny a nadělil si luxusní dárek!

Petr Lexa nedávno oslavil čtvrtstoletí a nadělil si moc pěkný dárek, který si užijeme všichni.

Všechny díly Přístavu můžete vidět online v našem televizním archivu PrimaPlay.

Petr Lexa, kterého znáte hlavně z hudebního projektu SLZA, ale i ze seriálu Přístav, kde hraje postavu hudebníka Petra Dvořáka, oslavil minulý týden pětadvacátiny. A za tu dobu toho stihl poměrně hodně. Kromě seriálové role a dvou Slavíků se skupinou SLZA si nadělil k narozeninám i vinyl první desky Katarze.

Turné, dokument a vinyl desky

Petr Lexa společně s Lukášem Bundilem, kteří tvoří kapelu SLZA, odtajnili termíny podzimního KATARZE TOUR 2016. To vypukne začátkem října a skončí v polovině listopadu. Slza zavítá do 13 měst. Naváže tak na své první turné, které bylo na většině míst několik týdnů dopředu vyprodané a navštívilo jej přes 12 000 nadšených diváků.

„Jarní turné byla trochu spontánní záležitost. Původně jsme tour plánovali právě až na podzim, ale fanoušci nás přesvědčili, že mají o naše koncerty velký zájem, a my je nechtěli zklamat. A najednou je to za námi, všude bylo vyprodáno a za těch devět zastávek na nás přišlo přes 12 000 lidí!“ vzpomíná kytarista a skladatel Lukáš Bundil a zpěvák Petr Lexa ho doplňuje: „To, co se Slzou zažíváme, je něco nepopsatelného, a každý koncert je pro nás svátek. Přál bych každému pocítit ty vibrace a emoce, které s našimi fanoušky na koncertech prožíváme. Zároveň je to ale pro nás obrovská zodpovědnost a my chceme jít dopředu. Podzimní turné bude zase jiné, již teď pilujeme show, světla, písničky, připravujeme speciální koutek pro autogramiády, kde se po koncertě s fanoušky potkáme. Bude to opět velký zážitek pro všechny a už se moc těšíme.

Ještě předtím je čeká nabitá letní koncertní sezona a fanoušci se rovněž dočkají dokumentu, který je zavede do zákulisí prvního turné kapely. Premiéra je plánována na konec června. Dárkem pro jejich věrné posluchače je vinyl debutu Katarze.

Zákulisí jarního turné a dárek fanouškům

Slza vedle koncertování a příprav na turné dokončuje spolu s respektovaným režisérem Mikulášem Křenem dokument ze zákulisí jarního turné. Fanoušci se ho dočkají během června. Ale již nyní si mohou největší hity skupiny užít na vinylu, který vyšel začátkem června. „Je to vlastně společný dárek pro nás i fanoušky. Přáli jsme si poslechnout naše písničky na gramofonu, je v tom kus historie, muzikantské tradice, ale zároveň fantastický zvuk. Věříme, že naši fanoušci si to užijí stejně jako my. A navíc se nám vydání krásně potkalo s Petrovými narozeninami,“ usmívá se Lukáš Bundil.

KATARZE TOUR 2016

5. 10. 2016 Žďár nad Sázavou – Dům kultury Žďár nad Sázavou

6. 10. 2016 Brno-Královo Pole – KC Semilasso

7. 10. 2016 Strážnice – KD Strážničan

10. 10. 2016 Praha – SaSaZu

16. 10. 2016 Cheb – KC Svoboda

29. 10. 2016 Kutná Hora – KD Lorec Kutná Hora

1. 11. 2016 Ostrava – Dům kultury města Ostravy

4. 11. 2016 Jindřichův Hradec – KC Jitka

5. 11. 2016 Vamberk – Městský Klub Sokolovna

9. 11. 2016 Plzeň – Kulturní dům Peklo

11. 11. 2016 Děčín – Společenský dům Střelnice

12. 11. 2016 Liberec – Dům kultury

25. 11. 2016 Zábřeh – Kulturní dům Zábřeh

Lístky můžete kupovat TADY

Petra Lexu si můžete připomenout i v celých dílech Přístavu, které můžete vidět online na PrimaPlay.

Na našem Facebookovém profilu Přístavu můžete sledovat novinky!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.