Valentýn vs. První máj? Co slaví herci z Přístavu?

Pro některé komerční svátek, pro jiné další možnost, jak ukázat, že někoho milujete. Svatý Valentýn se blíží a s ním i tradiční diskuze, zda slavit svátek zamilovaných, či nikoliv. Jak jsou na tom herci z Přístavu?

Láska je v Přístavu až na prvním místě stejně jako nové začátky, které jsou s ní ruku v ruce spojené. Martin Dejdar ztvárňuje muže, který se rozhodl ze dne na den opustit manželku a život v Praze, aby mohl otevřít vysněnou hospodu Přístav se svým nejlepším kamarádem Romanem (Filip Blažek). Po několika měsících je Marek rozvedený (poslední díl uvidíte TADY). Jeho manželka je zamilovaná do jeho nejlepšího přítele. A on? On čeká, jak se vyčasí jeho vztah s Krupicí.

Jak slaví svátek zamilovaných herci z Přístavu? Dávají přednost Valentýnu? Nebo je pro ně důležitější 1. květen?

Martin Dejdar

Ano, myslím, že každý důvod k oslavě je poslední dobou dobrý. A proč neslavit, když je tím důvodem láska? Samozřejmě pokaždé vymyslím nějaký originální valentýnský dárek nebo překvapení. Ale jaké, neřeknu. Ať si každý vymyslí své. Co by to bylo za originální překvapení, kdyby o něm každý věděl, no ne?

Martin Zounar

Každý den, kdy můžu dát milované osobě a člověku, na kterého myslím, kytičku, využívám. A je mi jedno, jestli je to zrovna svátek zamilovaných, nebo není, jestli je to svatý Valentýn nebo Fridolín, nebo se ten svátek jmenuje úplně jinak. Kytky dávám rád, protože ženám sluší, a nosím je jak Simoně, tak Claudii. Jsem šťastnej, když můžu ženě udělat radost nejen kytičkou, ale i jakoukoliv jinou pozorností.

Petr Lexa

Já svatého Valentýna neslavím. Když někoho miluju, vnímám jako svátek každý okamžik a nepotřebuju k tomu nějaký konkrétní den v roce. S časem lásky mám ale spojený spíš 1. květen, než 14. únor. Ale jak už jsem řekl, když mám přítelkyni, náš vztah slavím každý den. Momentálně ale nemám s kým slavit. (smích)

Radim Novák

Neslavím ho, ale protože mám svou novou manželku, tak je pro mě svátek každý den. Zkrátka svátek nonstop. Čím například manželku překvapím a udělám jí radost? Večeří, kterou sám uvařím. Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. (smích).

Kateřina Kaira Hrachovcová

Svatý Valentýn vnímám spíš jako nějakou pomůcku, která má lidem připomenout, že někoho mají rádi. Připomenout jim, že mají být víc laskaví, vzpomenout si na někoho, obejmout ho, udělat mu radost. Je na každém, nakolik ho slaví, nebo se mu brání. Já myslím, že Valentýna si lze udělat i v jakýkoliv jiný den, kdykoliv, každodenně. I sám se sebou a sám pro sebe.

Kristýna Kociánová

Co budu dělat na svátek svatého Valentýna? Nevím a ani to nijak neřeším. Mám ráda 1. máj a na něj se těším. Je mi jedno, kde budu a jestli ho budu slavit. Hlavně ať je hezky.

Olga Želenská

Co já a Valentýn? Odpověď je jednoduchá: Nic. Vůbec ho neslavím. Přijde mi jako úplně hloupý svátek.

Petr Vágner

Já tenhle svátek neslavím, nemám rád ani Halloween. Když už bych měl nějaký den spojovat s láskou, byl by to 1.máj. V tom jsem velký patriot. Oslavovat lásku v nějaký určený den mi připadá divné a nechci se v tomto směru podřizovat komerci. Láska by se měla slavit každý den.

Co uvidíte v pondělním dílu Přístavu? Podívejte se na upoutávku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 6. 2024

Připomeňte svým blízkým, jak moc pro vás dnes znamenají, Berani. Slova mají obzvlášť velkou sílu. Neberte je na lehkou váhu. Buďte ohleduplní k tomu, jak se k druhým chováte. Snažte se zachovat klid a mír. Není dobré k někomu chovat zášť nebo v sobě nosit nenávist. Dobré vychování a upravený vzhled jsou klíčovými prvky tohoto dne.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.