Zákulisí seriálového žhářství: Zounarovi se zapalovala lýtka!

Marek a Pavlína se přiznali k nevěře a Pepa se rozhodl k pomstě - spálit na uhel Markovu hospodu Přístav. Scéna žhářství se natáčela v noci a my jsme se zeptali na to, jak si Martin Zounar "užil" takové hoření vlastních nohou.

Scéna požáru vznikala během takzvané nočky a točila se v půlce listopadu asi ve tři hodiny ráno. Sice v noci nemrzlo, ale i tak byla nepříjemná zima. Martin Zounar měl jako zhrzený Pepa Krupička přijít k hospodě, naházet těsně u vchodu na hromadu dřevo, polít je benzinem a všechno zapálit. Jenže oheň přeskočí ze dřeva i na jeho nohy. Martin - Pepa proto s křikem běží uhasit hořící kalhoty do řeky.

Oheň, který Pepa Krupička zakládá, korigovali kaskadéři speciálními hořáky tak, aby scéna vypadala věrohodně, ale Martin Zounar se nepopálil. Moment, kdy mu chytí nohy, za něj už ale odehrál jeden z nich. Otrlí chlapíci ze známé agentury Filmka s Martinem před natáčením vtipkovali, že tohle je jen malý ohýnek, a ukazovali mu na mobilu záběry z mnohem děsivějších scén.

Strach jsem neměl, koordinátora kaskadérů Petra Drozdu znám, stejně jako jeho vtípky. Vím, že jsou to naprostí profíci. Na oheň se rád dívám v krbu, ale mám z něj respekt. Stejně jako z vody. A to jsem závodně plaval a vodu miluju, ale dvakrát jsem se topil. Proto z ní mám do jisté míry i strach, hlavně z pocitu, kdy lapáte po dechu a dusíte se. To už bych nechtěl zažít. Já jsem v téhle scéně dotočil pokračování obrazu, kdy vběhnu do vody, abych hořící oblečení uhasil. A protože byla pěkná zima, byl to taky trochu kaskadérský výkon,“ smál se Martin.

„Foukal sice silný vítr, ale my jsme s tím počítali. Kluci mi nejdřív pomazali nohy speciálním nehořlavým gelem, pak hořlavým a postříkali mě benzinem. Benzin rychle stéká, ale ten speciální hořlavý gel je hustší a hoří pomaleji. A to jsme v téhle scéně potřebovali. Čeho jsem se bál? Abych - jak běžím a hoří mi nohy – nespadl do vody. Tuhle část scény už zase točil Martin a já mu ji rád přenechal,“ líčil kaskadér Pavel Krátký, který dělal v této scéně Martinovi dubla.

Scénu z Přístavu uvidíte ve středu na Primě ve 20.15!

Sdílejte článek
Štítky oheň kaskadér

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.