Seriály a filmy

6. srpna 2016 12:00

Prostřeno! Další premiérové díly už od 15. srpna!

Pořad Prostřeno! přichází po prázdninové pauze s dalšími premiérovými díly už v srpnu. Poprvé se podíváme do Moravskoslezského kraje, kde nejčastěji navštívíme Ostravu a okolí. Severomoravská partička bude pestrá věkem i genderově, v mírné převaze budou vařící muži.

A jaký úkol týdne je nemine a pravděpodobně i zaskočí? Nebudou to žádné krajové speciality – naopak! Moravané a Slezané mají připravit něco z thajské kuchyně! Každý z nás asi aspoň jednou v životě ochutnal něco thajského, když už nebyl v jihovýchodní Asii na dovolené, ale ty suroviny… Pojďme si tu novou sestavu představit, ať víme, na koho se můžeme už od pondělí 15. srpna těšit v Prostřeno! v 17.50 na Primě.

Jako první se k plotně postaví Libor (33). Ten se sice vyučil kuchařem, ale po vojně se rekvalifikoval na zedníka a tím se stále živí. Žije s partnerkou, čekají miminko a v ostravském bytě s nimi bydlí i maminka, o kterou se Libor s přítelkyní starají. Dalším členem rodiny je pes. Mezi Liborovy koníčky patří malování, zpěv, kutilství, sport a vaření. A jaké plánuje menu? 1) Kuřecí jednohubky s jarním salátkem a sýrovým dipem 2) Kuřecí polévka s kapáním 3) Klasický španělský ptáček se zeleninovou rýži 4) Domácí bublanina trochu jinak.

V úterý převezme štafetu Petr (33) z Ostravy-Poruby. Dříve podnikal ve stavebnictví, dnes je nezaměstnaný a občas chodí na brigády. Žije sám, z předchozího vztahu má dvě dcery, o které pečuje o víkendech. Mezi jeho koníčky patří lyžování, rybaření, rád tráví čas se svými holkami. Petra do pořadu přihlásila kamarádka, protože si myslí, že umí dobře vařit. Nevzpouzel se, prý je rád středem pozornosti. S jakým menu míří druhý soutěžící na nejvyšší počet bodů a výhru 50 000 korun? 1) Carpaccio 2) Bramboračka 3) Špíz více barev, batáty 4) Mickey Mouse.

Třetí a poslední muž uvaří uprostřed týdne v přízemí rodinného domu v Hlučíně. Nejstarší Igor (58) vystudoval pedagogickou fakultu, ale učil pouhý rok. Pak pracoval ve výzkumném ústavu, u bezpečnostní služby a nyní je personalistou. Igor je rozvedený a má dvě dospělé dcery, které žijí v Americe. Přestože nevidí na jedno oko, jeho největším koníčkem jsou kolektivní sporty, rád jezdí v autě i na kole a cestuje. Je soutěživý miluje vaření. Co chystá na středu? 1) Tvarůžkovou a krabí pomazánku, domácí chléb 2) Celerovo-mrkvovou polévku 3) Kuřecí řízek v jogurtové marinádě, bramborové pýre s dýní a zázvorem, ledový salát 4) Jezdkovický Alešův sen.

Ve čtvrtek se vařečky chopí první žena moravskoslezského týdne. Lucie (28) pracuje v bance, je vdaná, s manželem se těší na příchod prvního potomka a v rodinném domě v Ostravě-Svinově, kde žijí s rodiči, mají také spoustu zvířátek. Lucie miluje vaření, vaří i na hasičské bály, které pořádá sdružení dobrovolných hasičů, u kterého oba s manželem jsou. Pro své soupeře připraví: 1) Plněné grilované žampiony, jarní zeleninový salát 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Hovězí líčka na červeném víně, bramborovou kaši 4) Žemlův dortík.

Finále a poslední večeře se odehraje v režii paní Jany (54). Zkušená hostitelka je vdaná, vychovala dvě děti, pracovala jako technička, vedoucí v obchodě, realitní makléřka či pojišťovací agentka. Nyní je pečovatelkou v domově se zvláštním režimem. Kreativní Jana relaxuje u malování, tvorby koláží, je prý moc šikovná. Bude se jí stejně dařit v kuchyni a v soutěži, kam ji přihlásili syn a snacha? Jana vsadila hlavně na klasiku: 1) Carpaccio z červené řepy 2) Sváteční polévka 3) Hovězí svíčková, houskový knedlík, brusinky, šlehačka 4) Dort la zahradník.

A kdo to celé vyhraje? To už brzy uvidíte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.